تاريخ:بيست و نهم ارديبهشت 1397 ساعت 11:46
کد : 29356

فین تک ها یا شرکت های نوظهور فناوری مالی (فنم)

فین تک ها یا شرکت های نوظهور فناوری مالی (فنم)
فین تک یا فناوری مالی، صنعتی در فضای مجازی اقتصادی است و به کمپانی هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی، تلاش می کنند خدمات مالی را کارآمد تر کنند. عموما استارت آپ ها شرکت هایی هستند که در زمینه فناوری های مالی، سعی می کنند شرکت های سنتی را به چالش بکشند.

اختصاصی ایران هشدار - Fintech یکی از پرکاربردترین فن آوری های مالی است که بخش خدمات در حال توسعه در قرن 21 را توصیف می کند. از پایان دهه اول قرن 21، این اصطلاح گسترش یافته تا شامل هر نوآوری تکنولوژیک در بخش مالی شود که از جمله آن می توان در سواد آموزی مالی و آموزش، سرمایه گذاری و حتی رمزنگاری ارز مانند بیت کوین را نام برد.
در واقع فین تک یا فناوری مالی، صنعتی در فضای مجازی اقتصادی است و به کمپانی هایی اشاره دارد که با کاربرد تکنولوژی، تلاش می کنند خدمات مالی را کارآمد تر کنند. عموما استارت آپ ها شرکت هایی هستند که در زمینه فناوری های مالی، سعی می کنند شرکت های سنتی را به چالش بکشند.

چشم انداز Fintech

سرمایه گذاران در سال 2016 حدود 17.4 میلیارد دلار در حوزه فین تک سرمایه گذاری کردند و بر طبق آمار CB insight، در اواخر سال 2018 این رقم به مراتب بیشتر خواهد شد.

برخی از فعال ترین حوزه های نوآوری فین تک

• پول رمزنگاری شده و پول نقد دیجیتال


• تکنولوژی بلاک چین: شامل اتریم، یک تکنولوژی دفتر کل توزیع شده (DLT) است که به رکوردهای یک شبکه از کامپیوترها دست یافته اما فاقد یک دفتر کل مرکزی است.


• قراردادهای هوشمند: از برنامه های کامپیوتری ( اغلب با استفاده از بلاک چین) برای اجرای خودکار قراردادهای بین خریدار و فروشنده استفاده می کند.


• بانکداری باز (OPEN BANKING) : یک مفهوم است که بر بلاک چین تکیه می کند و فرض می کند که شخص ثالث باید دسترسی به داده های بانک، برای ایجاد برنامه های کاربردی  که یک شبکه متصل از موسسات مالی مرتبط با ارائه دهندگان شخص ثالث ایجاد می کند، داشته باشد. یک مثال مناسب از این عنوان، ابزار مدیریت پول همه دریکی (All in ones) مثل mint است.


• Insurtech : به دنبال استفاده از تکنولوژی برای ساده سازی و بهینه سازی صنعت بیمه است.


• Regtech  :  به دنبال کمک به شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی است و با انطباق قوانین بر صنعت، خصوصا آنهایی که قوانین ضد پولشویی و پروتکل های شناخت مشتری را پوشش می دهد، قصد مبارزه با کلاهبرداری را دارد.


• Robo – advisors : مشاوران رباتیک از قبیل Betterment هستند که از الگوریتمی برای مشاوره سرمایه گذاری اتوماتیک برای کاهش هزینه و افزایش دسترسی استفاده  می کنند.


• Unbanked/underbanked: خدماتی هستند که به دنبال خدمت به افراد محروم و کم درآمد هستند که توسط بانک های سنتی یا شرکت های خدمات مالی متداول نادیده گرفته می شوند.


• امنیت سایبری: با توجه به گسترش جرایم سایبری، ذخیره سازی غیر متمرکز داده ها، امنیت سایبری و fintech به هم متصل شده اند.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29356
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی