تاريخ:بيست و پنجم ارديبهشت 1397 ساعت 09:53
کد : 29331

نکات ضروری برای کسب و کارها در استفاده از پیام رسانها و ضوابط اعلامی

نکات ضروری برای کسب و کارها در استفاده از پیام رسانها و ضوابط اعلامی
 بر این اساس فعالیت پیام رسانهایی که دارای مجوز لازم از مراجع در داخل کشور نیستند مجاز نیست و تبعا استفاده از این پیام رسانها نیز توسط اشخاص، کسب و کارها و دستگاه های اجرای و ... دارای ضوابط خاص خود می باشد.

به گزارش ایران هشدار - امروز ارتباطات سریع، دقیق، انبوه، باکیفیت و ... یکی از حیاتی ترین بخشهای فعالیتی اشخاص، کسب و کارها، دولت در کشور شده است. یکی از بسترهای ارتباطی جاری در کشور استفاده از پیام رسانهای اینترنتی است. در این بین پیام رسانی های مختلفی در کشور رایج هستند . با عنایت به نام گذاری سال جدید به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی یکی از حوزه هایی که توسط متخصصان داخلی طراحی و پیاده سازی شده است پیام رسانهای داخلی است. استفاده از این پیام رسانها نیز می تواند به عنوان یکی از ارکان حمایت از کالای ایرانی باشد. در سال گذشته شورای عالی فضای مجازی سند حمایت از پیام رسانهای بومی را نیز به تصویب رساند. در این سند لزوم توجه و حمایت از این پیام رسانها مورد تاکید قرار گرفته است.
از سوی دیگر با توجه به ضوابط اعلامی از سوی شورای عالی فضای مجازی کلیه پیام رسانهای داخلی و خارجی که می خواهند در داخل کشور فعالیت نمایند می بایست نسبت به رعایت قوانین و مقررات جاری کشور اقدام و مجوزهای لازم را اخذ نمایند. بر این اساس فعالیت پیام رسانهایی که دارای مجوز لازم از مراجع در داخل کشور نیستند مجاز نیست و تبعا استفاده از این پیام رسانها نیز توسط اشخاص، کسب و کارها و دستگاه های اجرای و ... دارای ضوابط خاص خود می باشد.
در سالهای اخیر رشد شتابان توسعه کسب و کارهای اینترنتی و لزوم ایجاد مسیرهای ارتباطی گوناگون با همکاران ، مشتریان و تامین کنندگان باعث شده تا کسب و کارهای از مسیر پیام رسانها نیز استفاده حداکثری داشته باشند. ایجاد این مسیر ارتباطی بعضا هزینه بسیار بالایی را برای هر کدام از کسب و کارها دارد. همچنین با عنایت به اینکه بسیاری از کسب و کارها اطلاعات مشتریان و کالاهای خود را نیز در این پیام رسانهای نگهداری می‌نمایند که در صورت بروز اخلال در این پیام رسانها ممکن است این اطلاعات به راحتی قابل بازیابی نباشد.
با عنایت به تمامی توضیحات فوق الذکر و همچنین اطلاعیه‌های مختلف شورای عالی فضای مجازی در حال حاضر عزمی برای کوچ از پیام رسانهای خارجی به پیام رسانهای داخلی ایجاد شده است. از سویی مطابق با ضوابط اعلامی در آینده از فعالیت پیام رسانهای بدون مجوز در کشور جلوگیری می شود. از این رو کسب کارها می بایست برای انجام اقدامات آتی برای مدیریت ریسک فعالیتهای خود به نکات زیر توجه نمایند:


1. با انتخاب برنامه های پیام‌رسانهای بومی مناسب و دارای مجوز فعالیتهای خود را به این پیام رسانها منتقل نمایند.
2. از اطلاعات کسب و کار، مشتریان و تامین کنندگان خود در این پیام رسانها پشتیبان گیری نمایند.
3. به مشتریان و تامین کنندگان خود، استفاده از پیام رسانهای داخلی را اطلاع رسانی نموده و کانالهای جدید خود را تقویت نمایید.
4. ضوابط استفاده از پیام رسانهای بومی و لزوم ثبت کانالها و گروه های بالای 5 هزار عضو (ابلاغی شورای عالی فضای مجازی) را مطالعه و رعایت نمایید.
5. از استفاده از نشان نماد اعتماد الکترونیکی در شبکه های اجتماعی و پیام رسانهای فاقد مجوز خودداری نمایید.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29331
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی