تاريخ:نهم آذر 1390 ساعت 00:00
کد : 291

فریب طرح های تجاری غیر قانونی و بی ضابطه را نخورید

فریب طرح های تجاری غیر قانونی و بی ضابطه را نخورید
توجه داشته باشید که طرح های سرمایه گذاری ای که بیش از حد متعارف ،مناسب و ایده آل به نظر می رسند ، اغلب یک طرح تجاری غیرقانونی می باشند و نوعی کلاهبرداری در پس آن نهفته است .طرحی که به شما وعده پرداخت سود زیاد  در موعد زمانی کوتاهی  می‌دهد می‌تواند وسوسه انگیز باشد اما نباید فریب آن را خورد.
ایران هشدار-توجه داشته باشید که طرح های سرمایه گذاری ای که بیش از حد متعارف ،مناسب و ایده آل به نظر می رسند ، اغلب یک طرح تجاری غیرقانونی می باشند و نوعی کلاهبرداری در پس آن نهفته است . طرحی که به شما وعده پرداخت سود زیاد  در موعد زمانی کوتاهی  می‌دهد می‌تواند وسوسه انگیز باشد اما نباید فریب آن را خورد . به همین منظور باید یک طرح تجاری قانونی را از طرح تجاری غیر قانونی تفکیک و مورد شناسائی قرار دهیم .

یک طرح غیر قانونی هرمی:

اگر هدف اصلی کسب درآمد در یک طرح تجاری، به جای فروش کالا و خدمات، معرفی افراد جدید به عنوان زیر مجموعه باشد ، این طرح تجاری برخلاف قانون و نوعی دسیسه هرمی به حساب می آید . البته باید بسیار هوشیار بود زیرا نمای بسیاری از طرح های غیر قانونی هرمی به گونه ای نمایش داده می شود که گویی آنها در حال عرضه و فروش محصولات یا خدمات به صورت قانونی می باشند. افرادی که ابتکار عمل را در این گونه طرح ها برعهده می گیرند معمولا دارای روابط اجتماعی خوب و قدرت بیان بالا هستند و توانائی متقاعد کردن افراد در هنگام پاسخگوئی به سوالات را دارا می باشند . اما همیشه باید قبل از سرمایه گذاری سوالاتی را با این مضمون مطرح کرد:

    آیا این طرح با توجه به شرایط موجود و اعلام سود بالا غیر واقعی نمی باشد؟

   آیا احتمال از دست دادن سرمایه در این طرح زیاد نیست؟

    در قبال دستیابی کدام نتیجه باید این مقدار پول را سرمایه گذاری نمایم؟

تمامی این نوع طرح ها برای ادامه فعالیت و حیات خود نیازمند معرفی بی وقفه افراد جدید به سیستم می باشند و از آنجا که در نهایت فرآیند معرفی و عضوگیری افراد جدید در نقطه ای متوقف می شود ، رشد ریشه مانند طرح ، در قسمت پائین متوقف ، و طرح هرمی با شکست مواجه خواهد شد . و اکثر افرادی که پول خود را در این نوع طرح های هرمی سرمایه گذاری کرده باشند متضرر می‌شوند.
در قسمت ذیل نمونه ای ساده از یک طرح هرمی را عنوان می‌نمائیم :

از هشت نفر  در یک طرح ،  هر نفر 1000  تومان بپردازند. به آنها گفته شده است که زمانی که به راس هرم برسند، 8000 تومان  دریافت خواهند کرد. اما برای این که به این مبلغ برسند، هر یک از این 8 نفر باید 64 نفر دیگر را به طرح اضافه کند. هر یک از آنها باید 1000تومان خود را بپردازند و امیدوار باشند که 8000تومان خود را دریافت کنند. اما این به آن معنی است که 512 نفر دیگر نیز باید به طرح اضافه کنند. سپس شما نیاز دارید 4096 نفر و به همین ترتیب 32768 نفر را به طرح اضافه کنید و این روند به همین ترتیب ادامه دارد. به عبارت ساده، هر نفر برای آن که بتواند پول خود را برگرداند و سود کند، در این طرح به 8 نفر دیگر نیاز دارد. در نهایت، معرفی افراد با پرداخت 1000تومان  به پایان می رسد و در این طرح اکثر مردم پول خود را از دست خواهند داد.

اگر فکر می کنید یک طرح غیر قانونی است، چه کاری باید انجام دهید ؟

طرح های هرمی که اساس فعالیت آنها برای بازگرداندن پول، اضافه کردن افراد جدید است، غیر قانونی هستند. برای گزارش دادن می‌توان ازطریق مراجعه به سایت ایران هشدار و تکمیل مطالب مشاهده فعالیت هرمی به منظور ارجاع امر به مراجع ذیصلاح اقدام نمود.

یک طرح تجاری قانونی :

طرح های تجاری هدفمند و قانونی زیادی وجود دارند که به افراد جامعه فرصت فعالیت در یک تجارت سالم و حتی در فضای خانه را می دهند از جمله این طرح ها می‌توان به طرح بازاریابی شبکه ای و فروش مستقیم در زمینه محصولات متنوع و مورد نیاز اقشار مختلف اشاره نمود. افرادی که در این طرح ها مشغول به فعالیت می شوند با فروش کالا و خدمات از طریق بازاریابی شبکه ای کسب درآمد می کنند . در این گونه طرح ها شخص فعال، درآمد خود را از طریق فروش بیشتر کالا یا خدمات در طرح مورد نظر افزایش می دهد و با تشکیل تیم فروش ،درصدی از میزان فروش محصولات را دریافت می کنند.http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/291
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی