تاريخ:ششم فروردين 1397 ساعت 09:18
کد : 29002

کلاهبرداری از طریق اسکینر مهمترین پرونده سال 96 بوده است

کلاهبرداری از طریق اسکینر مهمترین پرونده سال 96 بوده است
مهمترین پرونده سال در خصوص کلاهبرداری از طریق دستگاه اسکینر بود که فردی در خیابان ظفر که یک موبایل فروشی داشت با کپی کردن کارتهای بانکی اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب 60 تن به مبلغ 2 میلیارد ریال کرده بود.

به گزارش ایران هشدار - شهروندان مراقب سرقت های اینترنتی نوروزی باشند. سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا استان تهران اظهار کرد: در ایام عید معمولا جرم افزایش می‌یابد و در نوروز 96 هم جرم در فضای مجازی بیشتر از قبل شده بود.

وی در ادامه بیان کرد: افزایش وقوع جرم و کلاهبرداری در ایام تعطیلات نوروز از مواردی است که شهروندان باید دقت بیشتری در این خصوص داشته باشند.

سرهنگ کاظمی اذعان کرد: مهمترین پرونده نوروز 96 در خصوص کلاهبرداری افرادی بود که در فضای مجازی بلیط به فروش می‌رساندند.

وی عنوان کرد: در روز‌های پایانی سال 95 و در آستانه نوروز 96 زمانی که مسافران بلیط در دست به فرودگاه جهت عزیمت به مقصد خود مراجعه کردند تازه متوجه شدند که این بلیط‌ها جعلی است و معتبر نیست.

رئیس پلیس فتا بیان کرد:‌ با توجه به شکایاتی که در این خصوص شد موضوع در دست بررسی قرار گرفت و نهایتا چند متهم دستگیر شدند که در اعترافات این افراد به بالای ۱۰۰ فقره کلاهبرداری اشاره شد.

سرهنگ کاظمی اذعان کرد: مهمترین پرونده سال در خصوص کلاهبرداری از طریق دستگاه اسکینر بود که فردی در خیابان ظفر که یک موبایل فروشی داشت با کپی کردن کارتهای بانکی اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب 60 تن به مبلغ 2 میلیارد ریال کرده بود که نهایتا این فرد شناسایی و دستگیر شده بود و در همین خصوص 60 شاکی هم داشت.

وی بیان کرد: ۴ ماه است که به عنوان رئیس پلیس فتا مشغول منصوب شدم و در این مدت سعی کردم که به نحوه احسن کار خود را انجام بدهم و اگر بخواهم به عملکرد پلیس فتا تهران از ۰ تا ۱۰۰ نمره بدهم قطعا نمره‌ای بالای ۷۰ را خواهم داد.

وی در ادامه در خصوص اینکه آیا عملکرد پلیس فتا بد بوده و ضعف‌هایی داشته است عنوان کرد: مردم بهترین افراد برای قضاوت عملکرد پلیس فتا هستند البته از نگاه خودمان به مجموعه پلیس فتا ضعف چندانی نداریم که قابل بیان باشد.

 

باشگاه خبرنگاران جوان

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/29002
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی