تاريخ:نوزدهم اسفند 1396 ساعت 15:52
کد : 28864

کلاهبرداری به بهانه دریافت سبدکالا

کلاهبرداری به بهانه دریافت سبدکالا
کارشناسان پلیس فتا متوجه برخی فعالیت‌های غیرقانونی افراد سودجو در این فضا شده‌اند که با ترفند ثبت نام جهت دریافت سبد کالا، کمک به مستمندان در شب عید و... قربانیان خود را فریب می دهند.

به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتا استان خراسان جنوبی گفت: مشاهده شده است سودجویان در فضای مجازی سعی دراغفال افراد ناآگاه تحت عناوین جعلی مانند ثبت نام دریافت سبد کالا و ... را دارند.
 سرهنگ علی محمدپور با هشدار نسبت به سوء استفاده کلاهبرداران از شهروندان در ایام خاص از جمله نوروز گفت: کارشناسان پلیس فتا در رصد فضای مجازی، متوجه برخی فعالیت‌های غیرقانونی افراد سودجو در این فضا شده‌اند که با ترفند ثبت نام جهت دریافت سبد کالا، کمک به مستمندان در شب عید و... قربانیان خود را فریب داده و با هدایت آنها به سمت وب‌گاه‌های جعلی از قبل طراحی شده از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: این کلاهبرداران پس از هدایت شهروندان به سمت وب‌گاه و درگاه پرداخت بانکی جعلی مورد نظر اطلاعات کارت بانکی افراد را به دست آورده و موجودی حساب آنان را به سرقت می‌برند.

این مقام ارشدانتظامی به شهروندان هشدار داد: هرگونه ثبت نام برای سبد کالا یا موارد دیگر را فقط از طریق مبادی رسمی و رسانه‌های جمعی معتبر پیگیری نمایند و پس از حصول اطمینان از اصلی بودن وب‌گاه مورد نظر نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.

وی گفت:در هرگونه ثبت نامی در فضای مجازی مراقب سایت‌های فیشینگ که برای سرقت اطلاعات بانکی و غیره طراحی شده است باشید.

در پایان سرهنگ محمدپور از هموطنان درخواست کرد در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.irبخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند و‌ همیشه هشدارهای پلیسی را جدی بگیرند.


منبع:  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/28864
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی