تاريخ:هفتم اسفند 1396 ساعت 10:46
کد : 28762

با تبلیغات غیر واقعی و اغواگرایانه برخورد می شود

با تبلیغات غیر واقعی و اغواگرایانه برخورد می شود
طبق تبصره 2 ماده 17 قانون نظام صنفی، افراد صنفی مجاز نیستند برای جلب مشتری درباره محصولت، کالها یا خدمات، برخلف واقع تبلیغ کنند. درغیر این صورت طبق ماده (68 ) این قانون با آنها رفتار خواهد شد. 

اختصاصی ایران هشدار - برای دستیابی به مزیت رقابتی و سود قابل توچه در هر حرفه و شغلی، نیاز به آموزش و بازاریابی مشهود است. هر فردی برای معرفی کالا یا خدمات مورد عرضه خود نیازمند جلب نظر مشتری می باشد و این یکی از اصول فروش است. اما آیا می توان به هر قیمتی به فروش بالا دست یافت؟آیا می توان با وعده های اغواگرایانه یا غیر واقعی مشتری وفادار جذب کرد؟
اغلب ما در کانال های شبکه های اجتماعی و از زبان مردم و در همه تبلیغات به هر نحوی که صورت می گیرد، شاهد تبلیغات غیر واقعی و اغواگرایانه هستیم که البته می توان گفت گاهی این تبلیغات موجب جذب مقطعی عده ای مشتری می شود اما هیچ گاه نمی تواند مشتری وفادار را جذب کند. چرا که تبلیغات هنگامی واقعی و اثربخش است که مشتری از کالا و خدمات ما استفاده کرده و از کیفیت آن راضی بوده است و پس از آن، هم خود مجددا اقدام به خرید می کند و هم دیگران را ترغیب به خرید می کند.
شاید این نوع تبلیغات غیر واقعی و بزرگنمایانه را در حرفه بازاریابی شبکه ای به دلیل ماهیت این شغل، بیشتر حس کنیم چرا که بازاریاب با فروش کالا به پورسانت بالاتر و سود بیشتر دست می یابد. مثلا شاهد محصولات معجزه آسا یا محصولات تناسب اندام و لاغری و ... هستیم حال آنکه اثربخشی این نوع کالاها در هیچ جایی ثابت نشده و هیچ مجوزی از هیچ مرجعی دریافت نشده است.


اما باید این نگرش قدیمی که رمز موفقیت در این حرفه وعده های اغواگرایانه یا بزرگ نمایی محصول است را کنار بگذاریم و به سمت روش های نوین و اثربخش فروش برویم. برای این کار ابتدا می بایست از بین شرکت های ارائه دهنده کالا، شرکتی را که مناسب ترین محصول مصرفی را با طرح درآمدی معقول ارائه می دهد، انتخاب کنیم تا بتوانیم با تبلیغ و ارائه کالای مصرفی مناسبکه باعث رضایت مشتری می شود، ضمانتی برای کار خود و محصول خود ایجاد کنیم. هیچگاه فراموش نکنید بازاریابان ابتدا یک فروشنده خوب هستند و سپس یک آموزش دهنده برای مجموعه.
نکته مهم و مورد توجه اینکه، طبق تبصره 2 ماده 17 قانون نظام صنفی، افراد صنفی مجاز نیستند برای جلب مشتری درباره محصولات، کالاها یا خدمات، برخلف واقع تبلیغ کنند. درغیر این صورت طبق ماده (68 ) این قانون با آنها رفتار خواهد شد. همچنین بر اساس "بند ه ماده  45 سیاست های کلی اصل 44" هر اظهار شفاهی، کتبی، یا هر عملی که :


1 - کالا یا خدمتی را به صورت غیر واقعی با کیفیت، مقدار، درجه، وصف، مدل یا استاندارد خاص نشان دهد و یا کالا یا خدمت رقبا را نازل جلوه دهد؛
2 - کالای تجدید ساخت شده یا دست دوم، تعمیری یا کهنه را نو معرفی کند؛
3 - وجود خدمات پس از فروش، ضمانتنامه تعهد به تعویض، نگهداری، تعمیر کالا یا هر قسمتی از آن و یا تکرار یا تداوم خدمت تا حصول نتیجه معینی را القاء کند، در حالی که چنین امکاناتی وجود نداشته باشد؛
4 - اشخاص را از حیث قیمت کالا یا خدمتی که فروخته یا ارائه شده است یا می‌‌شود، فریب دهد؛
 

خلاف قانون می باشد.


بنابراین به نظر می رسد بهتر است با ارائه کالا و خدمات مناسب و واقعی، مشتری وفادار جذب کنیم که هم ما و هم مشتری به سود مدنظر دست یابیم.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/28762
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی