تاريخ:بيست و هشتم بهمن 1396 ساعت 14:42
کد : 28704

شرکت هرمی یونیک فایننس و سرمایه گذاری در بورس نزدک

شرکت هرمی یونیک فایننس و سرمایه گذاری در بورس نزدک
یونیک فایننس صرفا نامی جعلی برای این گروه کلاهبرداری جذب سرمایه به شیوه هرمی است که خود را شرکتی قانونی و مشغول فعالیت در بورس نزدک آمریکا که به خرید و فروش سهام شرکت های مطرحی چون Apple ، Alphabet، Face book می پردازد، معرفی کرده است.

اختصاصی ایران هشدار - حدود دو دهه پیش، شرکت های هرمی در کشور ما برای اولین بار مطرح شدند. در آن زمان مردم اطلاعی از نحوه فعالیت این شرکت ها نداشتند و به همین دلیل، این شرکت ها تنها با وعده کسب درآمد هنگفت در ظرف مدت زمانی کوتاه و البته بدون هیچ کار و زحمتی، افراد زیادی را فریب دادند و از آن طریق توانستند سرمایه هنگفتی از کشور را به تاراج برند. اما در حال حاضر، پس از گذشت چندین سال و کسب تجربیات تلخ و همگام با اطلاع رسانی در این رابطه، شیوه های فریبکارانه و وعده های پوچ گذشته برای جذب کردن و فریب دادن مردم برای مشارکت در این طرح های هرمی، کافی نیست و کلاهبرداران و ذی نفعان این شرکت ها، می بایست برای جذب افراد و متقاعد کردن آنها برای سرمایه گذاری، متمرکز تر عمل کرده و شیوه های جدیدی که جذاب و فریبنده باشد، پیدا کنند. یکی از شیوه های نوین جذب افراد، ادعای تاسیس شرکتی خارجی با مشارکت در سود سهام شرکت های مطرح دنیا می باشد.
اخیرا شرکتی هرمی با پوشش سرمایه گذاری در بورس نزدک (NASDAQ ) آمریکا به نام "unique finance" مشغول فعالیت و عضوگیری می باشد.
این مجموعه، نام شرکتی منحل شده در زوریخ سوئیس را انتخاب کرده و از سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده است. در واقع یونیک فایننس صرفا نامی جعلی برای این گروه کلاهبرداری جذب سرمایه به شیوه هرمی است که خود را شرکتی قانونی و مشغول فعالیت در بورس نزدک آمریکا که به خرید و فروش سهام شرکت های مطرحی چون Apple ، Alphabet، Face book می پردازد، معرفی کرده، و شعار خود را ارتقای سطح زندگی و درآمد مردم، معرفی می کند. این شرکت، اطلاعات معاملات بورس که همگی ساختگی و از اطلاعات لحظه ای بورس که در اختیار عموم قرار دارد را استخراج کرده و خود را فعال در حوزه سرمایه گذاری در این سازمان معرفی می کند. در صورتی که ماهیت واقعی این شرکت، هرمی است و در سیستم آن، 10000 نفر سرمایه خود را از دست می دهند تا اینکه یک نفر واقعا به درآمد وعده داده شده در شرکت، دست یابد. شرکت با این شیوه جدید و با استفاده از نام شرکت های مطرحی چون Apple، Face book، Microsoft، و Yahoo به فریب مردم پرداخته و از طریق آن کلاهبرداری می کند. 
این شرکت هرمی در تبلیغات، خود را یک کمپانی سرمایه گذاری و یا شرکت مدیریت مالی و crowd funding واقع در شهر زوریخ سوئیس معرفی می کند. بر طبق ادعای شرکت تیم کاری آن متشکل از یک گروه معامله گر که همگی تحصیل کرده و با تجربه کاری در بازارهای مالی و معامله و ساخت کسب و کار هستند. از ادعا های دیگر شرکت این است که توانسته با ثبت نرم افزارهای انحصاری خود در زمینه تجارت الکترونیک با ارزش چند میلیون دلاری، بر امنیت و اعتبار خود بیافزاید. همچنین شرکت ادعا می کند که بیش از 1800 نفر trader در بیش از 30 کشور دنیا دارد که بر طبق مستندات مشخص شده همه این موارد کذب بوده و هیچ فعالیت مولد اقتصادی یا سرمایه گذاری در فعالیت این شرکت مطرح نیست.


در سایت این شرکت، ادعا شده است که در بازارهای جهانی حضور دارند، اسامی بازار های معرفی شده توسط شرکت به شرح زیر است:


• بورس اوراق بهادار نیویورک  (شامل بورس نیویورک و بورس نزدک)
• بورس اوراق بهادار لندن
• بورس اوراق بهادار فرانکفورت
• بورس اوراق بهادار لوگزامبورک
• بورس اوراق بهادار تورنتو
• بورس اوراق بهادار استرالیا


البته همه این موارد کذب بوده و کار شرکت صرفا جذب سرمایه به صورت هرمی است و شرکت با دریافت سرمایه از افراد جدید الورود، به پرداخت سود اندکی به افراد بالای هرم می پردازد.
اسناد زیر نشان می دهد که این شرکت وجهه قانونی ندارد و خود را به دروغ شرکتی قانونی جلوه می دهد:


• این شرکت در لیست اخطار سازمان نظارت بر موسسات مالی سوئیس  قرار دارد.

 

 


• این شرکت در لیست هشدار کنسول امنیت بین الملل  قرار دارد.

 مدیران شرکت unique finance


در سایت شرکت افراد زیر به عنوان مدیران این شرکت معرفی شده اند:
Harry Oliver
Hua chung
Danial Hartmann
Robert Erickson
Collen c.Davis
Harley Warren
اما تاپ لیدر ها و اشخاصی که این سیستم را در ایران راهبری می کنند، افرادی با نام های "ن ت" و "م  د" هستند که اغلب پایه کار و معرفی خود را پرزنت در لابی هتل ها قرار داده اند.


سرویس هایی که شرکت ادعا می کند، ارائه می دهد:


• Trading cource
• Portfolio management
• Ongoing review services
• Online trading platform
 

شیوه کار و پلن درآمدزایی unique finance


لیدرها و سرشاخه های این شرکت هرمی، با ظاهری لاکچری که به نوعی نمایانگر فرد موجه، تحصیلکرده و مطلع از کارگذاری ها و موفق در سرمایه گذاری در شرکت های خارجی است، در هتل های معروف و لاکچری افراد را دعوت به کار می نمایند و کار را طوری جلوه می دهند که گویی هیچ گونه ضرری در آن وجود ندارد و چون این کار وابسته به خرید سهام شرکت های مطرحی است که هر روز موفق تر و پیشرفته تر از پیش هستند، اطمینان فرد قربانی را جلب می کنند. حال آنکه تقریبا همه این معرف ها می دانند که شرکت، یک شرکت کلاهبرداری است. امابرای دستیابی به سود، اقدام به معرفی آشنایان خود به کار می نمایند.
هر فرد برای عضویت در این شرکت در ابتدا می بایست حداقل مبلغ 1000 دلار سرمایه گذاری نماید و سپس می تواند به فعالیت و عضوگیری بپردازد. هر فرد پس از عضویت می تواند تنها سه نفر زیر مجموعه مستقیم داشته باشد و در صورتی که در هر سه زیر شاخه ی معرف مبلغ 5000 دلار سرمایه گذاری صورت گیرد، معرف مبلغ 1000 دلار به عنوان جایزه دریافت می نماید. اما اگر تعادل 5000 دلار در حتی یکی از این سه زیر شاخه برقرار نشود، هیچ جایزه ای دریافت نمی کند و تنها برای سرمایه گذاری که انجام داده، و به ازای هر نفر عضو جدید، ماهیانه 3 دلار کمیسیون دریافت می کند.
مشاهده می شود که لزوم برقراری تعادل 5000 دلاری در شاخه های سه گانه برای کسب پورسانت 1000 دلاری، عملا عضوگیری و فریب افراد را به دنبال خواهد داشت چرا که فرد سرمایه گذار، عملا از طریق عضوگیری به پورسانت قابل توجه دست می یابد و در غیر این صورت سرمایه گذاری عملا بی معنا است. به همین دلیل افرادی که در این شرکت هرمی سرمایه گذاری می کنند، اغلب با راه اندازی کانال های تلگرامی فعالیت و تولید محتوای انگیزشی و آموزشی، سعی در جذب افراد جدید الورود داشته و به همین واسطه به ازای هر 10000 نفر سرمایه گذار، یک نفر به درآمد مطلوب می رسد. با توجه به توضیحات داده شده می توان گفت ریسک سرمایه گذاری در این شرکت بالای 98 درصد می باشد.


شرکت چگونه پرداخت سود ثابت در بازار سهام را توجیه می کند؟


افرادی که حداقل اطلاعاتی در مورد بازار سهام داشته باشند، می دانند که امکان ندارد با سرمایه گذاری در این بازار، به سود ثابتی رسید. همچنین ماهیت سرمایه گذاری در بازار سهام با تلفیق سود و زیان تعریف می شود و هیچ گاه نمی توان مبلغ ثابتی را به عنوان سود برای سرمایه گذاری در این حوزه تعریف کرد. اما شرکت برای توجیه این امر ادعا می کند که تنها 3% از سود سرمایه گذاری خود را به افراد سرمایه گذار پرداخت می کند و با توجه به اینکه 3% از سود سرمایه گذاری در سهام شرکت هایی چون اپل و مایکروسافت بسیار ناچیز است و سود 100 تا 200 درصدی روزانه، شرکت می تواند سود ناچیزی را به صورت ثابت پرداخت کند. چرا که حتی اگر یک روز سود نکند، با توجه به سود کلانی که در هر روز به دست می آورد، می تواند کمیسیون ثابتی را برای سرمایه گذاران در نظر گیرد حال آنکه تمام این ادعاها کذب محض بوده و در این شرکت هرمی، سرمایه گذاری نه در Nasdaq و نه هیچ بازار دیگری وجود ندارد و شرکت صرفا از طریق سرمایه گذاری افراد جدید الورود، سود ناچیزی را به افراد فعال و بالای هرم پرداخت می کند ومابقی افراد همه دچار زیان و خسران می شوند.


ریشه یابی علل گرایش مردم به این شرکت هرمی


ریشه گرایش مردم به این شرکت های هرمی که هر روز با نام و شیوه جدیدی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری می نمایند را می توان در چند مورد خلاصه کرد:
اول اینکه با توجه به شرایط نا مساعد اقتصادی در کشور، افرادی که سرمایه های خرد و اندکی دارند، قادر به سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی مطمئنی نیستند و با شنیدن نام شرکت های مطرحی چون اپل و شرکت های خارجی که در بستر اقتصاد پیشرفته تر آمریکا و اروپا فعالیت می کنند، به گمان اینکه سرمایه گذاری مطمئن و سود دهی انجام می دهند، به این شرکت ها اعتماد می کنند که در نهایت منجر به خروج مبالغ کلان ارز از کشور بدون ورود هیچ سرمایه ای به کشور، می شوند.
مورد دیگر اینکه به دلیل ظاهر بین بودن و فرهنگ برند گرایی که در بین جوانان بسیار رایج است، برخی جوانان با مشاهده کالاهای لوکس و لاکچری که در اختیار لیدرها و افرادی که در حال پرزنت آنها هستند، قرار دارد، گمان می کنند که با عضویت در این شرکت ها می توانند به آن موارد دست یابند. ضمن اینکه شرکت یونیک فایننس با به یدک کشیدن نام شرکت هایی چون اپل و مایکروسافت که حتی کالاهای آنها در ایران طرفداران بسیار زیادی دارد، به فریب افراد می پردازند.
در نهایت می توان نتیجه گرفت که خلا قانونی در برخورد سریع و به جا با این شرکت های هرمی و همچنین عدم فرهنگ سازی در بین افراد جامعه و نبود فعالیت های اقتصادی مولد با سرمایه های اندک، موجب پیدایش و رشد اینگونه شرکت ها شده است. امید است با افزایش آگاهی به مردم و تقویت بنگاه های کوچک و زود بازده توسط دولت محترم، بتوان جلوی پیدایش و فعالیت اینگونه شرکت ها را که با خروج ارز، موجب زیان های جبران ناپذیری به بدنه اقتصادی کشور می شوند، گرفت. 

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/28704
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی