تاريخ:نوزدهم دی 1396 ساعت 08:39
کد : 28396

خرید ارز دیجیتال از صرافی های مجازی کلاهبرداری بیش نیست

خرید ارز دیجیتال از صرافی های مجازی کلاهبرداری بیش نیست

کلاهبرداران این بار با راه اندازی سایت هایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال، ابتدا با تبلیغات نظر مشتریان این حوزه را به سوی خود جلب و مشتریان را ترغیب به واریز وجهی به حساب آنها برای خرید ارز دیجیتالی می نمایند.

اختصاصی ایران هشدار - حدود یک سال است که ارزهای دیجیتال به دلیل نوسانات بسیار زیاد قیمت آنها، بر سر زبان ها افتاده اند و برخی افراد که به دنبال خرید و فروش این ارزها هستند، به دنبال راهی برای مبادله و خرید این ارزها می گردند.
از طرفی در این بازار داغ خرید و فروش ارز دیجیتال، کلاهبرداران نیز بیکار ننشسته اند و به دنبال فرصتی برای کلاهبرداری در این حوزه هستند. آنها این بار با راه اندازی سایت هایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال، ابتدا با تبلیغات نظر مشتریان این حوزه را به سوی خود جلب و مشتریان را ترغیب به واریز وجهی به حساب آنها برای خرید ارز دیجیتالی می نمایند و پس از دریافت وجه، دیگر پاسخگوی مشتری نخواهند بود.


در مطالب قبلی ایران هشدار در مورد فعالیت صرافی ها در فضای مجازی توضیحاتی با این مضمون ارائه نمودیم که هر گونه خرید و فروش ارزی در فضای مجازی غیر مجاز است و خریداران ارز می بایست با مراجعه حضوری به صرافی های مجاز که مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت کرده اند و با دریافت فاکتور معتبر با امضای مجاز و مهمور به مهر صرافی دارای مجوز و همچنین نام و امضای مشتری اقدام به خرید و فروش ارز نمایند؛ زیرا بر طبق ماده 23 دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها، هیچ صرافی مجازی مجوز خرید و فروش و فعالیت ندارد و صرافی ها در ازای خرید و فروش ارز، می بایست فاکتور معتبر به مشتری ارائه دهند و در صورت تخلف، مشتری حق شکایت از آنها را خواهند داشت.


لازم به ذکر است که بر طبق بیانات رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی، از یکی از شهروندان با این ترفند مبلغ یک میلیارد و 450 میلیون ریال کلاهبرداری شده است.


کاربران دقت داشته باشند که فعالیت هر سایتی در رابطه با هر گونه خرید و فروش ارز در فضای مجازی صرفا کلاهبرداری می باشد و در صورت اقدام، هیچ گونه ارزی به آنها ارائه نخواهد شد و این کار صرفا جهت سوء استفاده می باشد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/28396
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی