تاريخ:دوازدهم دی 1396 ساعت 15:27
کد : 28363

کریتور آکادمی کلاهبرداری جذب سرمایه به شیوه هرمی

کریتور آکادمی کلاهبرداری جذب سرمایه به شیوه هرمی

آکادمی ای که با وعده سود بالا به فریب و اغوا برای جذب نیروهای جدید می پردازد و در قالب کارگزاری برای شرکت های سرمایه گذاری کاغذی، جذب سرمایه می کند.

اختصاصی ایران هشدار- بازیچه دست کریتور آکادمی نشوید...
آکادمی ای که با وعده سود بالا به فریب و اغوا برای جذب نیروهای جدید می پردازد و در قالب کارگزاری برای شرکت های سرمایه گذاری کاغذی، جذب سرمایه می کند. البته صاحبان این آکادمی آنقدر حرفه ای هستند که با فضاسازی و استفاده از تکنیک های روانشناسی، دل عده زیادی جوان و ماجراجو را به دست آورند.
اما چرا مردم در این نوع شرکت ها سرمایه گذاری می کنند؟
عواملی مانند بیکاری، افزایش ارتباطات تحت تأثیر شبکه های اجتماعی، شرایط اقتصادی حاکم و تغییر در نوع نگرش مردم به زندگی، ساده انگاری و زودباوری، طمع ورزی و افزایش علاقه مندی به درآمدهای یک شبه از سوی عده ای، خلأ قانونی و عدم برخورد قاطع با کلاهبرداران و متأسفانه خارج نشین بودن لیدرهای اصلی، باعث جسورتر شدن این شرکت ها شده است. اما تمرکز اصلی آنها، در تغییر نوع نگاه افراد به بحث درآمدزایی، ثروت و موفقیت است. تأکید آنها بر نداشته ها و به تصویر کشیدن داشته های دیگران در جلسات گوناگون و با روش های مختلف، تمرکز بر احساسات فردی و جمعی، برگزاری کارگاه های روانشناسانه و تدریس آنچه آن را فلسفه موفقیت می خوانند، برای تغییر ذهنیت و جلب اعتماد مردم بسیار مؤثر است. تیم کریتور آکادمی از طریق ستایش افراد ثروتمند، نمایش ثروت رهبران، نمایش ساختمان های مجلل و برگزاری ضیافت های چشم گیر، عوام و توده مردم را ترغیب به سرمایه گذاری و کسب ثروت می کنند. آنها از طریق برگزاری کارگاه ها و گاهی با سوءاستفاده از عناوین و موضوعات مذهبی، کسب درآمد را تشویق کرده و با آموزش شیوه های ثروتمند شدن مصرف گرایی را به شدت ترویج می دهند.
وقتی ذهنیت انسان ها بر امری متمرکز شود، انسان با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش خواهد کرد. گاهی این مؤسسات و شرکت ها خود را به گونه ای معرفی می کنند که انگار تنها راه رسیدن انسان ها به آرزوهایشان هستند.
اما مشکل آن جاست که دیگر آگاه سازی در خصوص فعالیت های غیرقانونی و یا متخلفانه یک گروه به خاطر گستردگی اخبار گوناگون در اینترنت و واکسینه کردن ذهنی افراد توسط این شرکت ها، کار راحتی نیست و معمولاً تا بخواهد جرمی اثبات شود، افراد بسیاری دچار خسران شده اند.
مؤسسه کریتور آکادمی تاکنون با نام شرکت های مختلفی مانند ادروز (ADROWS)، یونی فاندز (UNIFUNDS) و ورد واید انرژی (WORLD WIDE ENERGY) اقدام به کلاهبرداری و جذب سرمایه کرده است.
کریتور آکادمی تحت نام شرکت ادروز (ADROWS)، ادعا می کرد که در زمینه تبلیغات آنلاین مشغول  فعالیت است و با جذب سرمایه و قرارداد با شرکت های تبلیغاتی معروف و قرار دادن تبلیغات آنها درون وب سایت، سود فراوانی به دست می آورد. سود عده ای سرمایه گذار در این پروژه کلاهبردارانه پرداخت شد و به عده ای که متضرر شده بودند، سهام دروغین شرکت دیگری فروخته شد که یونی فاندز (UNIFUNDS) نام دارد.
کریتور آکادمی شرکت یونی فاندز (UNIFUNDS) را در ابتدا به دروغ، شرکتی با سابقه 12 ساله، معرفی کرد. سهام غیر واقعی این شرکت کاغذی به واسطه کریتور آکادمی به فروش رفت. سرمایه گذاران به طور مستقیم توانایی خرید سهام این شرکت را نداشته و حتما باید با معرفی کریتور آکادمی سهام خریداری می کردند. شرکت یونی فاندز هم پس از جذب سرمایه و سود فراوان، سود عده ای را پرداخت کرد، سود عده ای دیگر را به مدت چند ماه پرداخت ننمود و در نهایت باز هم این طبقه های پایین تر بودند که به منفعتی نرسیدند و کریتور فعالیت خود را در قالب شرکت دیگری به نام  شرکت ورد واید انرژی (WORLD WIDE ENERGY) ادامه داد. این شرکت نیز به دروغ دارای تجربه عالی در زمینه انرژی های سبز معرفی شد و هم اکنون سرمایه گذاران به واسطه تیم کریتور آکادمی به دو صورت، با قرارداد و بدون قرارداد، می توانند در ورد واید انرژی فعالیت کنند. ورد واید انرژی نیز ادعا می کند که فعالیت خود را در زمینه معاملات بازار انرژی، تحقیقات در زمینه انرژی و سرمایه گذاری در زمینه انرژی های سبز دنبال می کند.

به ادعای تیم کریتور آکادمی، مبحث سبک زندگی از موضوعات مورد علاقه ایشان است و بررسی های اجمالی نشان می دهد که سخنان انگیزشی در خصوص ثروت، موفقیت، ذهنیت و ... فصل مشترک همه اعضای آن است. اما نکته قابل ذکر آن است که در میان تعداد قابل توجهی از اعضا و سرمایه گذاران این سؤال مطرح است چرا تقریباً بیشتر از آنکه شاهد آگاهی بخشی جامع و مانع در خصوص نوع سرمایه گذاری و نوع فعالیت اقتصادی در سایت ها و کانال های مربوطه باشیم، در عمل با سخنان و ادبیات انگیزشی بلندپروازانه مواجه می شویم. ادبیاتی که در سال های اخیر با روشی بیشتر احساسی تا استدلالی یکی از رایج ترین و کارآمدترین روش های جذب افراد در سرمایه گذاری ها و فعالیت های اقتصادی بوده است.
این گروه با تکیه بر قدرت تصور و احساسات افراد، از جذابیت های جنسی و یا حس همدردی افراد استفاده می کند تا مردم  را به سرمایه گذاری و جذب نیرو ترغیب کند. به طور مثال فروشندگان سعی می کنند با تعریف از مدل ماشین خاصی که مود علاقه افراد است، قوه تصویرسازی آنها را تا حدی تحریک کنند که خود را در آن وسیله نقلیه حس کنند. این حس دوست داشتنی غیرواقعی می تواند انگیزه بسیار خوبی برای خرید این وسیله نقلیه باشد. اما باید توجه داشت که نحوه دستیابی به این آمال و آرزوها بسیار مهم تر است؛ نکته ای که عده ای از آن غافلند.


در معرفی تبلیغاتی این مؤسسه درسایتشان آمده است که کریتور آکادمی(Creator Academy)  فلسفه ای است که، تمرکز اصلی آن بر تجارت، رسانه و سرگرمی است. هدف این مؤسسه تنها ارائه مدرک نیست، بلکه به دنبال ایجاد یک سبک زندگی جدید، آموزش شیوه جدید تفکر و داشتن آینده بهتر است. آنها از طریق برگزاری دوره ها، کارگاه ها، همایش ها، تورها و ضیافت های شام  توانسته اند نظر عده بسیاری را به خود جلب کنند و بر آنها تأثیرگذار باشند.
این گروه ها در کنار آموزش ، بستر بسیار مناسبی برای شبکه سازی و تقویت روابط اجتماعی و در نهایت جذب سرمایه سرگردان افراد هستند. روش جذب در کریتور آکادمی بدین گونه است که آموزش و مشاوره برای جذب سرمایه معمولاً در کافه ها و محل های به اصطلاح در شأن سرمایه گذار و بیزینس و یا منازل مجلل برگزار می شود.

شیوه های آموزشی کریتور آکادمی

آموزش های تیم کریتور آکادمی برای جذب سرمایه افراد در قالب های مختلفی برگزار می گردد.
آموزش چهارستون:
این آموزش هر هفته توسط تیم کریتور آکادمی به صورت تماس ویدئویی و یا برگزار کردن جلسات به صورت گروهی در منزل بعضی لیدرها که جذب سرمایه گذار می کردند، انجام می گیرد.
آموزش هشت دلیل شکست:
این آموزش شامل یک ویدئو از جو فابرگاس بوده که درآن در رابطه با هشت دلیل شکست افراد در زمینه جذب سرمایه برای شرکت صحبت شده و تیم کریتور با استفاده از این آموزش ها از دلایل شکست به اصطلاح پیشگیری می کند. آموزشی که پیشتر در شرکت هرمی کوئست مورد استفاده بوده و امروز نیز از سوی شرکت های هرمی نوظهور بهره برداری می گردد.
دوره P.S.C:
این دوره، کارگاهی دو روزه از مهمترین آموزش های مؤسسه کریتور آکادمی است که از صبح شروع می شود و تا شب ادامه دارد. در این کارگاه مخاطبان نیز باید فعالیت داشته باشند. این دوره افراد را آماده می کند تا برای تحول در زندگی و افزایش خودآگاهی در جهت تغییرات لازم قدم بردارند. این دوره بر اساس آموزه های فلسفی ناپلئون هیل، نویسنده معروف آمریکایی است. این دوره مخصوص همگان نیست. متقاضیان باید 2 تست را انجام دهند تا بتوانند در کلاس ها شرکت کنند. تست اول مربوط است به سنجش قابلیت و مناسب بودن وی برای کلاس ها و تست دوم عبارت است از مصاحبه با افراد. حال در مورد اینکه معیارهای پذیرش و تشخیص قابلیت افراد چیست، سخنی گفته نمی شود.
خلاصه آنکه هدف اصلی، تغییر در نوع نگاه افراد و تحول در سبک زندگی ایشان از طریق برگزاری دوره ها، کارگاه ها، همایش ها، تورها و ضیافت های شام است. بنابراین، رصد و بررسی این نوع شیوه کار و این مدل از شرکت ها باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا از تزریق این تفکر در میان توده مردم جلوگیری شود.
تشابه کد نویسی وب سایت  شرکت های  دروغین مد نظر مؤسسه کریتور آکادمی
بررسی تکنولوژی های به کار رفته در این وب سایت ها و نتایج حاصله، حاکی از آن است که گروه برنامه نویسی وب سایت های ادروز، یونی فاندز، وی جی ام سی، ورد واید انرژی و کریتور آکادمی  یکسان است. با توجه به اینکه فصل مشترک این شرکت ها، شرکت کریتور آکادمی بوده و تکنولوژی های به کار رفته در وب سایت شرکت کریتور آکادمی نیز کاملاً مشابه سایر وب سایت ها می باشد، می توان به این نتیجه دست یافت که تمامی وب سایت ها توسط تیم کریتورآکادمی نوشته شده است.
اطلاعات مربوط به دیگر وب سایت های در حال راه اندازی شرکت کریتور آکادمی:
با توجه به اظهارات شرکت  کریتور آکادمی پس از شرکت ورلد واید انرژی پروژه هایی تحت نام
www.creatorairline.com، www.creatorholding.com، www.creatorland.com
اجرا خواهند شد و همچنان با وجود کلاهبرداری از چندین هزار نفر تصمیم به راه اندازی این پروژه ها برای نمایندگان خود دارند.

معرفی رؤسای شرکت های فوق الذکر:
آقایان کولین هوخای چون، سورنا یوشی زاده، جعفر جعفری و محمد نظری خود را به عنوان مدیران شرکت کریتور آکادمی به تمامی نمایندگان معرفی کرده اند.
روش تبادلات مالی شرکت کریتور آکادمی
یکی از روش های واریز سرمایه به شرکت حواله از طریق پول اینترنتی بیت کوین است که این روش رایج ترین روش برای حواله ی سرمایه به شرکت است که پیشتر در شرکت یونی فاندز و ادروز و اخیراً در شرکت ورد واید انرژی استفاده می گردد.  در این روش سرمایه گذار، سرمایه خود را از طریق صرافی ها و یا دلالان به بیت کوین تبدیل کرده و با توجه به اینکه، این پول اسکناسی ندارد و فقط به صورت آنلاین مورد استفاده قرار می گیرد برای شرکت حواله می گردد.
حساب بیت کوین یک حساب یکتا بوده اما آدرس های بسیار زیادی برای این  حساب وجود دارد که در صورت حواله به هر یک از این آدرس ها سرمایه به حساب یکتای شرکت می رسد.
با بررسی ادعاهای دروغین و سهام های غیر واقعی و بی ارزش اعلامی از سوی شرکت کریتور آکادمی متوجه خواهیم شد که سرمایه هایی که به حساب شرکت ها وارد می شوند در هیچ کاری مورد استفاده قرار نمی گیرند و از همان سرمایه ی جمع شده دوباره به سرمایه گذاران سود بازگردانده می شود. همین امر نشان دهنده ی استفاده از ترفند پونزی در این شرکت است و با توجه به این که ترفند پونزی نیاز به یک جریان رو به افزایش ورود سرمایه دارد این شرکت با استفاده از طرح هرمی به جذب سرمایه پرداخته است. در واقع با افزایش سود سرمایه گذاران سابق و همچنین کاهش سرمایه گذاران جدید شرکت قادر به پرداخت سود به سپرده گذاران نبوده و به ناچار در چنین شرایطی تعطیل و یا با طرح جدید در قالب شرکتی دیگر فعالیت کلاهبردارانه خود را از سرگیری می کند. مسئله ای که در طرح های قبلی کریتور آکادمی همواره شاهد آن بوده ایم و پس از این نیز شاهد آن خواهیم بود.


http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/28363
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی