تاريخ:هفتم مرداد 1394 ساعت 12:46
کد : 2832

شناخت اپلیکیشن های موبایل و تبلت قسمت دوم

شناخت اپلیکیشن های موبایل و تبلت قسمت دوم
هر از گاهی در گوشی موبایل خود زمان آپدیت نرم افزار از طریق شرکت سازنده نرم افزار را مشاهده می کنید و شما می توانید آنها را به روز رسانی کنید.
ایران هشدار - در مقاله قبل توضیحاتی در رابطه با اپایکیشن های موبایل و تبلت داده شد. در این مقاله به توضیح ادامه مطالب مهم در رابطه با نرم افزارهای موبایل می پردازیم:

نگرانی در رابطه با امنیت و بدافزار موبایل

آیا باید نرم افزارهای موبایل را نیز به روز رسانی کرد ؟

هر از گاهی در گوشی موبایل خود زمان آپدیت نرم افزار از طریق شرکت سازنده نرم افزار را مشاهده می کنید و شما می توانید آنها را به روز رسانی کنید. آپدیت نرم افزار های موبایل نیز مثل نرم افزارهای کامپیوتر، بسیار ضروری و مهم است چرا که این به روز رسانی و نصب آخرین نسخه سیستم عامل و نرم افزارها باعث می شود تا تعدادی راه های امنیتی برای کامپیوتر شما باز شود که می تواند از دستگاه شما در مقابل تهدیدات جدید حفاظت کند و همچنین می تواند سیستم شما را از وجود بد افزارها پاکسازی نماید.

آیا بد افزار و ویروس میتواند دستگاههای موبایل را آلوده کند؟

بسیاری از هکرها اپلیکیشن هایی تولید می کنند که در صورت دانلود و نصب روی دستگاه، می توانند آن را آلوده نمایند. اگر دستگاه موبایل شما ایمیل یا متن هایی را که شما از آن بی خبرید را ارسال می کند و یا اگر نرم افزارهایی را که شما دانلود نکرده اید، نصب می کند، باید به دنبال وجود بد افزار روی دستگاهتان بگردید چرا که همه اینها نشانه های وجود بد افزار است.
پس از اینکه مطمئن شدید دستگاه شما به بدافزار آلوده شده است، می توانید با قسمت پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت سازنده دستگاه خود تماس بگیرید یا اینکه خودتان یک نرم افزار امنیتی نسخه موبایل نصب کنید تا این فایل های آلوده را پیدا و حذف نماید. تعدادی از این اپلیکیشن ها در سایت های ارائه نرم افزار موبایل به صورت رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

آیا می توانیم به نظرات کاربران در انتهای هر یک از نرم افزارهای موبایل اطمینان کنیم؟

در وب سایت های ارائه نرم افزار ، قسمت ثبت نظرات برای ارائه نظراتی که کاربران در رابطه با نرم افزار ثبت کرده اند قرار داده شده است، اما باید بدانیم گاهی بسیاری از هکر ها نرم افزارهایی به ظاهر کاربردی اما برای جاسوسی و سوء استفاده از سیستم ها تهیه و آن را روی وب سایت ها قرار می دهند سپس در قسمت ثبت نظرات، با ثبت تعداد زیادی کامنت مثبت در رابطه با این بد افزار اقدام به فریب کاربران برای دانلود و نصب این بد افزار می کنند. بنابراین تصمیم گیری در رابطه با نصب اپلیکیشن را محدود به نظراتی که در رابطه با اپلیکیشن ها داده شده است، نکنید.

اپلیکیشن های مختص کودکان

در دنیای نوین، کودکان نیز به اندازه والدینشان از موبایل و به تبع آن نرم افزارهای موبایل استفاده می کنند بنابراین باید به آنها آگاهی لازم برای قرارگیری در این فضا و نصب نرم افزارهای مختص آنها داده شود.
سعی کنید تا جایی که امکان دارد قبل از دانلود نرم افزار، به عکس های نرم افزار، توضیحات آن و rate یا رتبه بندی این نرم افزار توجه کنید. همچنین قبل از اینکه این نرم افزار را برای کودکتان نصب کنید، ابتدا آن را روی سیستم خود نصب کنید تا آن را بررسی کنید تا در صورتی که به جای نصب اپلیکیشن، یک بد افزار نصب کرده باشید، پس از استفاده متوجه آن شده و آن را حذف نمایید و در صورتی که مشکلی وجود نداشت همان نرم افزار را نصب کنید.
هم چنین دقت داشته باشید در برخی اپلیکیشن ها، تبلیغاتی که مناسب سن کودکان نیست در لابلای اجرای برنامه ظاهر می شود. مثلا در برخی بازی ها، پس مرحله سوم این تبلیغات ظاهر می شود، بنابراین با نصب برنامه روی دستگاه خود می توانید نظارت مناسبی داشته باشید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2832
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی