تاريخ:اول تير 1394 ساعت 12:29
کد : 2527

کامپیوتر جدید خود را امن کنید

کامپیوتر جدید خود را امن کنید
در نگاه اول همه افراد تصور می کنند می توان back up (نسخه پشتیبان) تهیه کرد یا فایل ها را در جایی به صورت اتوماتیک ذخیره کرد و در صورت بروز مشکل سیستم عامل را به روز رسانی یا عوض کنیم اما باید بدانید تهیه نسخه پشتیبان خود می تواند داده های شما را برای دزدی و بازیابی آماده کند.

ایران هشدار- شما یک کامپیوتر جدید خریداری کرده اید یا اینکه یک کامپیوتر از شخصی به عنوان هدیه دریافت کرده اید، که این کامپیوتر می تواند یک کامپیوتر شخصی برای استفاده در منزل باشد یا می تواند یک کامپیوتر کاری برای مصرف در محل کار باشد یا حتی کامپیوتری باشد به عنوان سرور و شما می خواهید آن را در ابتدا با امنیت بسیار بالا تنظیم و استفاده کنید. امنیت کامپیوتر خواه کامپیوتر شخصی باشد یا کامپیوتر محل کار، در مواردی نظیر : محافظت در مقابل ویروس ها و نرم افزار جاسوسی، رمز گذاری، محافظت در برابر شبکه های اجتماعی و ... خلاصه می شود که هر کدام از این ها بسیار گسترده است و نیاز به پوشش جداگانه دارد.
در نگاه اول همه افراد تصور می کنند میتوان back up (نسخه پشتیبان) تهیه کرد یا فایل ها را در جایی به صورت اتوماتیک ذخیره کرد و در صورت بروز مشکل سیستم عامل را به روز رسانی یا عوض کنیم اما باید بدانید تهیه نسخه پشتیبان خود می تواند داده های شما را برای دزدی و بازیابی آماده کند. بنابراین بهتر است از همان ابتدای کار، کامپیوتر خود را امن کنیم تا بتوانیم با آسودگی خاطر از آن استفاده کنیم.
در این مقاله سعی شده با ارائه راهکارهایی، کامپیوتر خود را مجهز به نرم افزار های امنیتی کنید تا کامپیوترتان را از خطرات احتمالی حفظ کنید.

قدم اول: حتما دو کاربر برای کامپیوتر انتخاب کنید: کاربر ادمین و کاربر عادی

از طریق کاربر ادمین می توانید بسیاری از تنظیمات را روی کاربر های دیگر قرار دهید که خود یک حصار امنیتی بسیار قوی است.

قدم دوم: از یک سیستم عامل مناسب استفاده نمایید

استفاده از یک سیستم عامل مناسب که آسیب پذیری کمتری در برابر ویروس ها و ... داشته باشد، بسیار مهم است. به عنوان مثال سیستم عامل لینوکس از دیگر سیستم عامل ها امن تر است. همواره قبل از شروع گشت و گذار در اینترنت ، سیستم به روز رسانی سیستم عامل خود را فعال کنید. برای این کار، برای سیستم عامل ویندوز از قسمت windows update و برای سیستم عامل MAC از قسمت software update استفاده کنید.

قدم سوم: از یک مرورگر مناسب استفاده کنید

استفاده از یک مرورگر مناسب بسیار مهم است زیرا اکثر نرم افزارهای مخرب از طریق مرورگر آسیب پذیر وارد کامپیوتر می شوند. هم چنین script ها را غیر فعال کنید ، این کار از طریق گزینه های no script و privacy and proxomi tron می تواند انجام شود. در حال حاضر مرورگر google chrom امن تر از دیگر مرورگرهاست زیرا یک ویژگی send box دارد که برای پخش ویروس مناسب نیست و ویروس را کمتر در سیستم پخش می کند.

قدم چهارم: پس از نصب سیستم عامل و مرورگر ، یک رمز عبور قوی برای سیستم و router و ... انتخاب کنید .

حتما برای تمامی قسمت های کامپیوتر رمز عبور قرار دهید که مهم ترین این قسمت ها رمز عبور برای ورود به اینترنت است.

قدم پنجم : از سایت های معتبر و امن برای دانلود نرم افزار های مورد نیازتان استفاده کنید

قبلا توضیح داده شده است که اکثر نرم افزارهای مخرب و ویروس ها در غالب لینک دانلود نرم افزار توسط هکرها پنهان شده اند تا هنگام بازکردن آن لینک وارد کامپیوتر شما شوند.

قدم ششم: از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید

هر چه آنتی ویروس به روز تر باشد، قدرت مقابله با نرم افزارهای مخرب جدید تر را دارد.

قدم هفتم: یک fire wall (دیوار آتش) مناسب نصب کنید

قدم هشتم: امنیت قطعات سخت افزاری را فراموش نکنید

از وسایلی نظیر هارد اکسترنال و فلش مموری برای ذخیره رمز عبور استفاده نکنید چرا که این قطعات برای سرقت بسیار راحت و قابل دسترسی هستند.

قدم آخر: تهیه نسخه پشتیبان

حال که تمام موارد امنیت کامپیوتر را در نظر گرفتید، می توانید از داده های کامپیوتر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، در صورتی که داده های کامپیوتر شما از بین رفت، یک نسخه دیگر داشته باشید.
 


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2527
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی