تاريخ:يازدهم شهريور 1394 ساعت 10:26
کد : 2459

هشدار درباره اعزام به حج از سایر کشورها

هشدار درباره اعزام به حج از سایر کشورها
سال گذشته 87 نفر به واحد مبارزه با کلاهبرداری پلیس مراجعه کردند که از قربانیان کلاهبرداری سفر حج به مکه بودند. مجموع پولی که این افراد از دست داده اند مبلغی در حدود 237995 پوند است.
ایران هشدار- به مسلمانان انگستان که قصد سفر به مکه برای حج تمتع در شهریور ماه را دارند و به دنبال رزرو جا می باشند، هشدار داده شده است مراقب کلاهبردارانی که بسته های مسافرتی ساختگی را به  شما پیشنهاد می دهند، باشند.
واحد مبارزه با کلاهبرداری پلیس لندن، برای حمایت از افرادی که به دنبال سفر به مکه هستند- سفری که شاید در تمام طول عمر یک بار برای شخص پیش بیاید- طرحی را در راستای حمایت از آنان در برابر به دام افتادن در چنگال کلاهبرداران ارائه نمود.
در این طرح افسران و نیروهای پلیس با رهبران جوامع مسلمان نشین لندن جلساتی برگزار کردند وبه آن ها آموزش های لازم را در خصوص پیشگیری از کلاهبرداری ارائه نمودند و همچنین جزوات آموزشی در اختیار آن ها قرار گرفت که در مساجد و مناطق مسکونی مسلمان نشین توزیع شود.
هر ساله در حدود 25000 نفر از انگلستان به سفر حج تمتع مشرف می شوند و هزینه آن ها رقمی در حدود 125 میلیون پوند می باشد.
متاسفانه تعداد زیادی از افراد که سفر به مکه برای خود و خانواده شان خریداری کرده بوده بودند، هنگامی که به عربستان سعودی رسیدند، متوجه شدند کیفیت سرویس ها بسیار پایین است و یا این که اصلا هیچ امکانات و یا هتلی وجود ندارد. برخی دیگر بعد از این که پول خود را پرداخت کردند، پی بردند که در دام کلاهبرداران گرفتار شده اند، کلاهبرداران پس از اخذ وجوه مسلمانان دفتر غیرقانونی خود را جمع نموده و متواری شده اند.
سال گذشته 87 نفر به واحد مبارزه با کلاهبرداری پلیس لندن مراجعه کردند که از قربانیان کلاهبرداری سفر حج به مکه بودند. مجموع پولی که این افراد از دست داده اند مبلغی در حدود 237995 پوند است.
اما پلیس و شورای حج مسلمانان معتقدند که این تعداد می تواند بسیار بیشتر باشد و تعدادی از افراد اتفاقاتی را که برایشان پیش می آید گزارش نمی دهند.

  شیوه هایی برای محافظت در برابر کلاهبرداران سفر حج


• هنگامی که در حال تحقیق و جستجو برای انتخاب آژانس مسافرتی و زمان سفر هستید قبل از رزرو کردن و پرداخت هزینه مواردی همچون، عضو بودن آژانس در انجمن آژانس های مسافرتی کشور و نظرات دیگر مسافران نسبت به عملکرد آژانس را در سایت آن بررسی نمایید.

• اگر شما رزرو خود را در آژانسی انجام دهید که دارای مجوز سازمان مسافرتی مربوطه باشد، تحت حمایت و پشتیبانی آن نهاد قرار خواهید گرفت.

• همه چیز را به صورت کتبی دریافت نمایید ومطمئن شوید که شماره پرواز، محل اقامت و ویزای شما معتبر است.

• هزینه مربوط به سفر را به حساب شخصی افراد واریزنکنید و از آن ها شماره حساب و رسید رسمی آژانس را بخواهیدکه درصورت بروز مشکل بتوانید به آن استناد نمایید.

در همین راستا به هموطنان عزیز که اقدام به انجام سفر حج از کشورهای دیگر یا به دنبال رزرو هتل برای مسافرت های داخلی و خارجی هستند توصیه می شود همواره مدنظر داشته باشند که بسته های مسافرتی خود را از آژانس معتبر خریداری نمایند. دراین صورت در هنگام بروز مشکل درسفر امکان پیگیری از آژانس مسافرتی که دارای مجوزهای معتبر ولازم از مراجع قانونی هستند برای هموطنان و گردشگران وجود خواهد داشت. در خاتمه باید عنوان نمود که ضروری است کلیه پرداخت های مالی باید به حساب آژانس مسافرتی واریز گردد و این گونه امور بانکی از درگاه های امن و قابل اطمینان صورت پذیرد.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2459
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی