تاريخ:بيست و چهارم خرداد 1394 ساعت 09:21
کد : 2426

جلوگیری از حملات فیشینگ با برنامه های ضد فیشینگ (phishing filters and toolbars)

جلوگیری از حملات فیشینگ با برنامه های ضد فیشینگ (phishing filters and toolbars)
 فیلترهای فیشینگ و نوار ابزار آن، برای شناسایی فیشینگ موجود در سایتها و ایمیل ها و همچنین محافظت از افراد در حین جستجو در اینترنت در مقابل حملات مهندسی اجتماعی فیشینگ طراحی شده است.
ایران هشدار- با توجه به آمار زیاد سرقت هویت افراد توسط ترفندی به نام فیشینگ که امروزه تقریبا همه افراد از آن آگاهی دارند، ارائه راهکارهای مقابله با فیشینگ ضروری به نظر می رسد.
فیلترهای فیشینگ و نوار ابزار آن، برای شناسایی فیشینگ موجود در سایتها و ایمیل ها و همچنین محافظت از افراد در حین جستجو در اینترنت در مقابل حملات مهندسی اجتماعی فیشینگ طراحی شده است. این برنامه ها اغلب با مرورگر های وب تلفیق شده و یک ابزار یکپارچه برای مقابله با فیشینگ تشکیل می دهد. همان طور که می دانید در این دسیسه با ترفندهای مختلف فرد را ترغیب می کنند تا از یک وب سایت جعلی که شباهت بسیار زیادی به وب سایت اصلی یک سایت یا مرکز تجارت الکترونیکی دارد، دیدن نماید و فرد را فریب می دهند تا از این طریق مبادله مالی را ترتیب دهد و سپس بهره برداری خود را انجام می دهند؛ قربانی نیز فریب خورده  و فکر می کند به وب سایت اصلی وارد شده است و هر کاراکتری که از رمز عبور و اطلاعات حساب بانکی خود وارد می کند، برای کلاهبرداران ارسال می شود و آنها از این اطلاعات سوء استفاده می کنند.

نرم افزارهای ضد فیشینگ

• Netcraft Anti-Phishing toolbar:
این سرویس به شما کمک می کند، از خود در مقابل حملات فیشینگ محافظت کنید و برای هر سایتی که از آن بازدید می کنید، مکان میزبان و میزان خطرناک بودن این سایت در مقابل حملات فیشینگ را به شما گزارش می دهد. این سرویس برای مرورگرهای internet explorer و mozila firefox قابل ارائه می باشد.

Firefox phishing filter

نسخه های 2 و بالاتر در فایرفاکس شامل firefox phishing filter و abuitin phishing هستند که یک license از گوگل می باشد و به صورت پیش فرض فعال سازی شده است. با این افزونه اگر شما بخواهید از یک وب سایتی که جزء  وب سایت های راه اندازی شده برای فیشینگ است بازدید کنید، دسترسی به این سایت  با یک هشدار که به شما می دهد، مسدود می شود؛ سپس شما می توانید انتخاب کنید که: 1- از این هشدار چشم پوشی می کنم و می خواهم به این سایت وارد شوم. 2- من از این وب سایت خارج می شوم و از آن دیدن نمی کنم و سپس می توانید اطلاعاتی دریافت کنید که چرا این سایت مسدود شده است.

هم اکنون این قسمت در firefox موجود است اما firefox استفاده از netcraft را پیشنهاد می دهد.

microsoft phishing filter

این سرویس برای نسخه 7 و بالاتر internet explorer طراحی شده است اما به طور پیش فرض فعال نیست و می بایست آن را فعال کنید. شما می توانید آن را هنگام نصب internet explorer نصب کنید یا می توانید از قسمت tools در منوی internet explorer، با انتخاب گزینه  turn a automatic website checking آن را فعال کنید.

google safe browsing toolbar for firefox

یک سرویس است که برای مرورگر فایر فاکس طراحی شده و در نسخه های 2 و بالاتر فایر فاکس موجود است. اما در قیاس با سرویس های دیگر مثل netcraft قوی نیست.

opera phishing filter

این سرویس که روی مرورگر opera نصب شده است، یک محافظت در مقابل کلاهبرداری فیشینگ است و برای نسخه 9/5 و بالاتر این مرورگر فعال می شود. این سرویس در واقع همان سرویس محافظت در برابر کلاهبرداری opera؛ یعنی opera fraud protection است که بهترین محافظت در برابر حملات فیشینگ را با یک بررسی سه گانه سایت ها،  با استفاده از لیست سیاه netcraft ،  phish tank  و ... انجام می دهد و به هنگام ورود به سایت فیشینگ، آدرس آن را با لیست سیاه سرویس های دیگر چک میکند و اگر وب سایت را فیشینگ تلقی کند، آن را مسدود می کند و هشدار می دهد.

پس از بررسی تمام این موارد لازم به ذکر است ، مقابله با فیشینگ تنها منوط به نصب این افزونه ها نمی شود و مطالعه در مورد راهکار های دیگر آن که در مقالات گذشته درباره آن توضیح داده شده است نیز بسیار نافع میباشد.. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با فیشینگ اینجا کلیک کنید. 
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2426
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی