تاريخ:بيست و سوم آبان 1390 ساعت 00:00
کد : 227

ساختار یک کلاهبرداری و دزدی هویت دراینترنت

شاید شما هر روز با یک بنر تبلیغاتی در گوشه و کنار وب سایت ها که حاوی این جمله می باشد« کلیک کنید تا برنده یک تلویزیون ویا ...گردید» مواجه می شوید.در اکثر موارد با کلیک بر روی بنر تبلیغاتی مراحلی را که در تصویر بالا اشاره شده است طی می کنید . هدف این گونه برنامه‌ها اکثراً در جهت سوء استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری می‌باشد .

 

 

ایران هشدار-شاید شما هر روز با یک بنر تبلیغاتی در گوشه و کنار وب سایت هایی که حاوی این جمله می باشد  « کلیک کنید تا برنده یک تلویزیون ویا ...گردید » مواجه  شوید . در اکثر موارد با کلیک بر روی بنر تبلیغاتی مراحلی را که در تصویر بالا اشاره شده است طی می کنید .
  
     

مرحله اول مرحله ی پهن کردن دام است که حاوی جمله ای برای جلب توجه کاربران اینترنتی می باشد . اکثراً این جملات حاوی مطالبی در رابطه با دریافت یک وسیله به صورت رایگان  می باشد . بعد از کلیک کردن بر روی بنر تبلیغاتی شما وارد مرحله دوم می شوید این قسمت مرحله ی انگیزه بخشی نام گذاری می شود و شخص با ایجاد یک فضای جذاب و استفاده از جملات فریبنده درصدد ایجاد انگیزه در کاربر برای به اتمام  رساندن کلیه مراحل می باشد .مرحله سوم به صورتی است که در موارد بسیاری مشاهده گردیده است  در این مرحله، از کاربران برای دریافت جایزه پیشنهادی درخواست می شود که در مسابقه ای و یا به عنوان مثال تست هوش که در سایت تهیه گردیده ،شرکت کنند و در صورتی که به سؤالات به درستی پاسخ دهند، می توانند جایزه پیشنهادی را دریافت نمایند . در این قسمت اصطلاحاً مرحله تغییر جهت صورت می پذیرد و از کاربر خواسته می شود برای شرکت در مسابقه، در سایت ثبت نام کند .مرحله چهارم مرحله فریب می باشد. که از شخص خواسته می شود برای ثبت نام اطلاعاتی نظیر آدرس، نام و نام خانوادگی، کدپستی و...را وارد نماید .در قسمت ثبت نام در بعضی موارد از شما خواسته می شود که مبلغی را برای عضویت در سایت پرداخت نمائید و در بعضی موارد هم از شما درخواست پرداخت نمی شود و طراح به گرفتن اطلاعات شخصی شما برای سوء استفاده و یا ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی حاوی مشخصات شما نظیر ایمیل،نوع شغل، شماره تماس و  . . .  بمنظور فروش به بنگاه های تبلیغاتی، اکتفا می کند. مرحله پنجم در تصویر بالا مرحله پرداخت پول و ارائه اطلاعات شخصی خود  به سوء استفاده گر می باشد .

هدف اکثر این بنرهای تبلیغاتی با این مضمون، ارائه جایزه و یا وسیله‌ای به عنوان هدیه نمی‌باشد و همان‌گونه که در بالا اشاره گردید هدف این گونه برنامه‌ها اکثراً در جهت سوء استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری می‌باشد .http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/227
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی