تاريخ:سی ام ارديبهشت 1394 ساعت 15:28
کد : 2190

مراحل بيماري قمار

مراحل بيماري قمار
ویژگی اساسی قماربازی البته از نوع بیمار گونه آن تمایل به انجام رفتار قمار به طور مداوم که رفتاری ناسازگارانه است، می باشد. ویژگی دیگر این رفتار ناسازگار عبارتست از: اشتغال ذهنی دائمی با قمار کردن، احساس نیاز ...
ایران هشدار-ویژگی اساسی قماربازی البته از نوع بیمار گونه آن تمایل به انجام رفتار قمار به طور مداوم که رفتاری ناسازگارانه است می باشد. ویژگی دیگر این رفتار ناسازگارعبارتست از: اشتغال ذهنی دائمی با قمار کردن، احساس نیاز برای قمار کردن با مقادیر فزاینده پول برای کسب هیجان که همه این موارد در نهایت باعث اعتیاد شخص به قمار می شود.
بیماری قمار 4 مرحله دارد:
• مرحله برد: با یک برد جانانه شروع می شود . احساس غرور و توانایی بی حدی به بیمار دست می دهد این مرحله در مردها قابل رؤیت است و در زنان کمتر به چشم می خورد. در مردان هیجان بردن و در زنان فرار از دردهای محیط سبب شروع بیماری است .
• مرحله باخت: در این مرحله فرد شروع به نگرانی از باخت می کند. گویی یک انگیزه اضطراری او را وادار می کند تا دیر نشده پول های باخته را پس بگیرد و به همین دلیل به هر ترتیبی برای آن پول تهیه می کند.
• مرحله افسردگی: به علت ناامیدی از تلاش بیهوده فرد دچار افسردگی می گردد. در این مرحله رفتار شخص به نوعی تغییر می کند که اغلب با شخصیت اصلی او تناسبی ندارد. در این مرحله است که آنها مرتکب اعمال غیر قانونی از قبیل دزدی، جعل اسناد و تقلب به امید تکرار روزهای خوش آغازین می شوند.
• مرحله ناامیدی: در این مرحله اغلب خلاف های بیمار برملا می شود، رشته های ارتباطی گسسته می شوند . گاهی بیمار به زندان می افتد. افکار ناامید کننده و اقدام به خود کشی از ویژگی های این دوره در قماربازی است. این بیماران در دوره های متفاوت تقاضای کمک می کنند، تعداد اندکی با تغییرات مهم در زندگی شان از قبیل طلاق، تولد فرزند، اخراج از کار، زندان یا بیماری جسمی به خود می آیند و حلقه معیوب بیماری گسسته می شود.
معمولا این افراد پول را هم علت و هم حلال مشکلات می دانند. با افزایش میزان قماربازی معمولا ناچار می گردند به منظور تأمین پول برای قمار دروغ گفته و وسعت رفتار قماربازی خود را پنهان نمایند. وقتی منابع مالی آنان به اتمام رسید برای تهیه پول قمار به اقدامات ضد اجتماعی دست می زنند.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2190
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی