تاريخ:بيست و سوم ارديبهشت 1394 ساعت 14:08
کد : 2133

کلاهبرداران چگونه شما را برای نصب نرم افزار مخرب ترغیب می کنند؟

کلاهبرداران چگونه شما را برای نصب نرم افزار مخرب ترغیب می کنند؟
با خود فکر می کنید که من به شدت مراقب بودم که کامپیوتر من درگیر نرم افزار های مخرب نشود پس چطور این اتفاق افتاده؟راه های بسیاری برای حمله وجود دارد که مجرمان برای ارسال نرم افزار مخرب به کامپیوتر شما از آن ها استفاده می کنند. 
ایران هشدار - آنتی ویروس شما هشدار می دهد که کامپیوتر شما به یک نرم افزار مخرب آلوده شده است. چگونه این اتفاق می افتد؟ با خود فکر می کنید که من به شدت مراقب بودم که کامپیوتر من درگیر نرم افزار های مخرب نشود، پس چطور این اتفاق افتاده؟راه های بسیاری برای حمله وجود دارد که مجرمان برای ارسال نرم افزار مخرب به کامپیوتر شما از آن ها استفاده می کنند. حال برخی از این متد ها که مجرمان برای ترغیب شما به نصب آگاهانه نرم افزار مخرب در کامپیوتر استفاده می کنند، بررسی می کنیم:

ضمیمه ی ایمیل مخرب و لینک های وب

یکی از روش های آسان که مجرمان برای ترغیب شما به نصب نرم افزار مخرب استفاده می کنند، استفاده از ایمیل  است.
شما به ظاهر یک ایمیل ساده را باز می کنید که در آن نرم افزار مخرب پنهان است. وقتی که بر روی ضمیمه آن کلیک می کنید، شما در واقع فایل حاوی نرم افزار مخرب را در کامپیوتر خود نصب می کنید. لینک ها در وب سایت ها نیز می توانند مقر نرم افزار های مخرب که منتظر کلیک شما برای وارد شدن و نصب شدن در کامپیوترتان هستند ، باشد.

راهکارهایی برای جلوگیری از ضمیمه های ایمیل و لینک هایی که حاوی نرم افزار مخرب هستند

اطمینان حاصل کنید که Antimalware شما قابلیت ردیابی ایمیل های دریافتی را داشته باشد تا جلوی اینگونه تهدیدات گرفته شود. همچنین باید حواستان به لینک ایمیل هایی که امکان وجود malware در آن هست باشید. حال مساله این است که کذام لینک ها امکان دارد حاوی نرم افزار مخرب باشد؟
  • اغلب لینک هایی که حاوی عکس ها و فیلم های سایت های مستهجن می باشد، حاوی نرم افزار مخرب یا ویروس ها هستند؛
  • اغلب لینک هایی که برای  فروش محصولات جنسی و  تبلیغ آن ها می باشد، حاوی نرم اقزار مخرب هستند؛
  • اغلب لینک هایی که مضمون آن دریافت جایزه یا هدیه می باشد،حاوی نرم افزار مخرب هستند؛
  • لینک دانلود برخی بازی های رایانه ای ممکن است حاوی نرم افزار مخرب باشد.
دسیسه های پشتیبانی نرم افزاری تلفن

یکی دیگر از راه هایی که هکرها برای ترغیب شما به نصب نرم افزار مخرب استفاده می کنند، پشتیبانی نرم افزاری از کامپیوتر ها است که به آن دسیسه ی پشتیبانی نرم افزاری تلفنی می گویند و از آن  به عنوان"  Ammyscam" نیز نام برده می شود. این کلاهبرداران با افراد تماس می گیرند و به طوری کاملا حرفه ای و با یک IDcaller جعلی ، به قربانیان اطمینان می دهند که برای بررسی مشکلات کامپیوتری یا مشکلات اینترنت یا نصب اینترنت آن ها با ایشان تماس گرفته اند. زمانی که فرد به آن ها اعتماد کرد، از او می خواهند دسترسی ریموت برای اتصال به کامپیوتر به آن ها بدهند تا بتوانند کارهای نرم افزاری و کامپیوتری  را انجام دهند، سپس با نصب نرم افزار مخرب روی کامپیوتر شما، بهره برداری های مد نظر خود را به طرق مختلف انجام می دهند و به جای حل مشکلات و موارد کامپیوتر ، کلاهبرداران با نصب انواع نرم افزار مخرب روی سیستم شما ، راه خود را برای سوء استفاده از شما باز می کنند.

راه کاری برای جلوگیری از دسیسه ی پشتیبانی تلفنی

همواره از یک پشتیبان نرم افزاری مطمئن که با آن آشنا هستید و یک شرکت نرم افزاری مطمئن و قانونی، برای انجام تمام امور کامپیوتری خود تماس بگیرید و تماس هایی که افراد برای حل مشکلات کامپیوتری با شما میگیرند را رد کنید.

ترس افزار( scareware )   

ترس افزار یک نرم افزار قابل فروش است که در برخی از سایت ها قرار داده می شود و به افراد فروخته می شود تا از طریق آن ویروس یا کرم یاتروجانی را که بر روی کامپیوتر آنها نصب شده  است پاک کنند.
به عنوان مثال شما برای خریدن کتاب مدنظر به یک سایت اینترنتی فروش کتاب مراجعه می کنید، ناگهان یک پیغام بر روی صفحه مانیتور خود می بینید که پیام می دهد، کامپیوتر شما حاوی ویروس است و شما نمی توانید ادامه دهید و خرید انجام دهید. سپس از طریق یک نرم افزار قابل دانلود به شما پیشنهاد می دهند که برای حذف این ویروس از نرم افزار زیر استفاده کنید. شما هم با توجه به اینکه قصد خرید از یک فروشگاه کتاب به ظاهر مطمئن را داشته اید، به کامپیوتر خود شک می کنید و آن نرم افزار را دانلود یا خریداری می کنید و پس از نصب آن می توانید به ادامه ی خرید خود بپردازید اما در واقع با نصب این نرم افزار صدها مشکل برای خود ایجاد می کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد ترس افزار اینجا کلیک کنید.

راهکار برای جلوگیری از نصب ترس افزار

هیچ گاه به پیغام هایی که حاوی وجود مشکلات یا ویروس یا هر مورد دیگری در کامپیوتر شما است، اطمینان نکنید و همانطور که گفته شد هر از گاهی از یک پشتیبان نرم افزاری مطمئن برای سرویس کردن و بروز رسانی آنتی ویروس خود کمک بگیرید و به هیچ سایتی برای نصب نرم افزار روی کامپیوترتان اطمینان نکنید.

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2133
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی