تاريخ:نوزدهم ارديبهشت 1394 ساعت 08:53
کد : 2059

نمایش اطلاعات تماس افراد در سایت Truecaller.com

نمایش اطلاعات تماس افراد در سایت Truecaller.com
سایتی با آدرس Truecaller.com اخیراً به افشای شمارۀ تماس افراد همراه با نام و اطلاعات شبکه‌های اجتماعی آن‌ها و همچنین محل تماس‌گیرنده می‌پردازد.یکی از پایه‌گذاران این سایت یک ایرانی به نام «نامی زرین قلم» می‌باشد .

ایران هشدار - اغلب افراد علاقه‌مند به حفظ حریم شخصی و اطلاعات مربوط به خود می‌باشند. یکی از این اطلاعات که افراد تمایلی به افشای آن در عموم ندارند، اطلاعات شماره تماس می‌باشد زیرا دسترسی به اطلاعات شماره تماس گاهی می‌تواند موجبات مزاحمت‌هایی برای آن‌ها فراهم آورد. حال آنکه برای افراد مشهور، دیپلمات‌ها و ... افشا نشدن این اطلاعات بسیار مهم‌تر از بقیه است.

Truecaller.com

سایتی با آدرس Truecaller.com اخیراً به افشای شمارۀ تماس افراد همراه با نام و اطلاعات شبکه‌های اجتماعی آن‌ها و همچنین محل تماس‌گیرنده می‌پردازد.
یکی از پایه‌گذاران این سایت یک ایرانی به نام «نامی زرین قلم» می‌باشد که در شهر استکهلم سوئد در شرکت «True software scandinviaab » توانسته نرم‌افزار Truecaller را توسعه دهد.
از دیگر مؤسسان این شرکت آقای آلن مهدی می‌باشد و این دو شرکت را در سال 2009 افتتاح کردند.
این نرم‌افزار شمارهای تماس را به‌طور سراسری در همۀ نقاط دنیا همراه با نام و Caller ID و یک سرویس برای آرشیو این اطلاعات و هم‌چنین سرویسی برای مسدود کردن تماس‌های مزاحم و یک سیستم به روز رسانی به همراه عکس و تاریخ تولد افراد جمع‌آوری و ذخیره می‌کند. واژه Truecaller بر گرفته از کلمۀ True name of caller می‌باشد. این سرویس در ابتدا برای سیمبین و بعد ویندوز موبایل در جولای 2009 ارائه شد اما هم‌اکنون برای دستگاه‌های عامل اندروید، بلک‌بری، OS، ios، سیمبین و ویندوز موبایل قابل استفاده می‌باشد.
این نرم‌افزار به‌طور روزافزون گسترش یافت تا اینکه در سال 2012 ماهیانه بیش از 120 میلیون شماره تلفن در دیتابیس آن جستجو می‌شد و در ابتدا سال 2013 تعداد استفاده کنندگان این نرم‌افزار به 10 میلیون کاربر رسید.

روش بدست آوردن اطلاعات

هرگاه کاربری این نرم‌افزار را نصب می‌کنند، بلافاصله یک نسخه از تمام شماره تماس‌های افراد همراه با عکس که آن فرد برای هر شماره تماس ذخیره کره و تمام اطلاعات دیگر آن شماره تماس از قبیل: ایمیل، نام و تاریخ تولد و ... به بانک اطلاعاتی Truecaller ارسال می‌شود.
این نرم‌افزار به حدی گسترده و کامل است که توانسته حتی به داده‌های کشورهایی نظیر انگلیس و هند که در آن داده‌ها در دسترس عموم نیست، دستیابی داشته باشد.
از سال 2014 تاکنون، Truecaller با بیش از 35 زبان شامل: انگلیسی، ....، عربی، سوئدی، آلمانی، فرانسوی، چینی، ایتالیایی، پرتقالی، روسی، اسپانیایی، یونانی و ترکی قابل دسترس می‌باشد.

چگونه اطلاعات خود را از سایت Truecaller حذف کنیم؟

پس از بررسی و اطمینان از این‌که شمارۀ شما در این سایت وجود دارد، در صورتی که می‌خواهید این اطلاعات را حذف کنید می‌بایست؛ با یکی از ایمیل‌های Yahoo یا Gmail وارد شوید.
توجه کنید که نباید از ایمیل اصلی خود استفاده کنید، شماره خود را جستجو کنید، (تمامی شماره‌های ایرانسل، همراه اول و شماره‌های ثابت در این سایت ثبت می‌شود)، اگر شماره شما وجود داشته باشد، شماره همراه با اسم شما نمایش داده می‌شود. دقت کنید که برای ورود شماره حتماً باید کد کشور را وارد نمایید مثلاً .....98912+ و یا .... 982188+ برای حذف وعدم نمایش شماره تماس خود به آدرس http://www. Truecaller.com/unlist مراجعه و شمارۀ تماس خود را وارد نمایید سپس در قسمت
Please lef us know your reason
یک از گزینه‌ها را انتخاب کنید و در پایان دکمۀ unlist را فشار دهید.
البته این سایت اخیراً برای ایرانی‌ها فیلتر شده است اما برای افرادی که این نرم‌افزار را نصب کنند، باز می‌باشد.


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/2059
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی