تاريخ:بيست و يکم آبان 1390 ساعت 00:00
کد : 200

چند نکته برای جلوگیری از سرقت از عابر بانک

چند نکته برای جلوگیری از سرقت از عابر بانک
سرقت از عابر بانک ها به صورت دسترسی غیر مجاز به اطلاعات موجود بر روی نوار مغناطیسی از طریق دستکاری در نرم افزار یا سخت افزار یک دستگاه پرداخت یا از طریق استفاده از یک کارت خوان مجزا تعریف می شود. زمانی که از دستگاه های خود پرداز (پز) استفاده می کنید ، بسیار مراقب باشید.
 

ایران هشدار-اجازه ندهید کلاهبرداران از کارت های الکترونیکی شما پول برداشت کنند.

زمانی که از دستگاه های خودپرداز (پز) استفاده می کنید، بسیار مراقب باشید . پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه پول و کارت را از دستگاه های خودپرداز خارج کنید، برای یک دقیقه وضعیت (موقعیت) دستگاه را بررسی کنید . در حال حاضر سرقت از عابر بانک ها رو به افزایش است.

بر اساس گزارشات ،سرقت ازعابر بانک هابه صورت دسترسی غیر مجاز به اطلاعات موجود بر روی نوار مغناطیسی از طریق دستکاری در نرم افزار یا سخت افزار یک دستگاه پرداخت یا از طریق استفاده از یک کارت خوان مجزا تعریف می شود. به محض این که مشتری کارت خود را از یک دستگاه کارت خوان جعلی بکشند، به صورت اتوماتیک اطلاعات حساب آنها به مجرمانی که منتظر هستند، فرستاده می شود. علاوه بر این، سارقان ممکن است از دوربین های نصب شده در نزدیکی دستگاه های کارت خوان برای ضبط کردن حرکات دست جهت بدست آوردن شماره شناسایی شخصی (رمز عبور) آنها استفاده کنند. مجرمان اطلاعات سرقت شده را دانلود کرده و این اطلاعات را روی کارت خالی رمز گذاری می کنند و سپس عمل برداشت پول از حساب قربانی را انجام می دهند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته ، سرقت کنندگان سالانه نزدیک به یک بیلیون دلار از عابر بانک های  مشتریانی که به این فعالیت ها شک نمی کنند، سرقت می کنند.

 آقای مایکل اوربان مدیر کل موسسه افشاگری  کلاهبرداری جهانی می گوید: «سرقت از عابر بانک ها تبدیل به یک جرم رایج شده است. در بسیاری از موارد مجرمان با هک کردن سیستم های رایانه ای برای دسترسی به اطلاعات کارت های پرداخت از فعال ماندن اطلاعات یک عابر بانک جلوگیری می کنند.»

 به منظور کاهش تعداد رو به افزایش قربانیان این جرم ، نکات زیر ارائه می شود.


1.  وضعیت (موقعیت) دستگاه را بررسی کنید. در مناطقی که رفت و آمد بسیار کم یا ناچیز است، از دستگاه های خود پرداز استفاده نکنید. کارشناسان اغلب پیشنهاد می کنند fبه جای دستگاه های خود پرداز مستقل در مکان های عمومی از دستگاه های خودپرداز متعلق به بانک استفاده کنید. به دوربین هایی که به طرز مشکوک نصب شده اند و نشانه های نامعمول دیگر دقت داشته باشید. اگر چیزی به نظرتان خارج از عرف معمول رسید، از آن استفاده نکنید.

 


2.  از شماره کد PIN (رمز عبور) خود محافظت کنید. زمانی که در حال وارد کردن رمز عبور خود هستید، برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود، با دست دیگر در برابر هر دوربینی که در نزدیکی قرار دارد، محدوده ورود داده ها را بپوشانید. همچنین  به صورت دوره ای شماره کد رمز عبور  خود را عوض کنید.


3.  صورت حساب های خود را بررسی کنید. حتی محتاط ترین افراد هم می توانند در دام این کلاهبرداران قرار بگیرند. به دقت هزینه های مشکوکی که از حساب شما به صورت جز به جز برداشت می شوند، را بررسی کنید. از طریق موسسه مالی و اعتباری که در آن حساب دارید ، نیز می توانید برای پیام های مخصوص  ثبت نام کنید تا زمانی که انواع خاصی از معاملات انجام شد، شما را (از وقوع آنها) مطلع سازند.


4.  هر نوع کلاهبرداری را به سرعت گزارش کنید. به محض این که متوجه فعالیت های کلاهبرداری از حساب تان شدید، موضوع را به بانک گزارش دهید .
انواع خدمات حمایت از مشتریان کارت های اعتباری با یکدیگر متفاوت هستند . اما به طور عمده این تفاوت ها زمانی ملموس خواهد بود که اقدام به کلاهبرداری گزارش شده باشد.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/200
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی