تاريخ:هجدهم آبان 1390 ساعت 00:00
کد : 191

نکاتی برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی

 نکاتی برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی
بچه ها از سن 9 سالگی به بعد در دنیای مجازی کنجکاوی بیشتری داشته و با تهدیدهای بیشتری مواجه هستند. بهترین راه برای محافظت از بچه های شما در محیط مجازی این است که راه های ارتباطی با آنها را باز نگه دارید و در مورد خطرات احتمالی با آنها صحبت کنید و به آنها بگویید هر وقت که احساس کردند در هفت موقعیت زیر قرار گرفتند باید فعالیت خود را متوقف کرده و به شما مراجعه کنند .
 

             با آموزش دادن هفت نکته مهم از بچه های خود در محیط مجازی محافظت کنید:

دانستن این که بچه ها در فضای مجازی از کجا سر در می آورند کار بسیار دشواری است. اما والدین باید به این نکته آگاه باشند که این مساله پر اهمیتی است هر چند کنترل این قضیه، کار زمان بری می باشد. دایره تجارت برتر ایالات متحده آمریکا، والدین را تشویق می کند بچه های خود را نسبت به مکان های نا امن آگاه کرده و به آنها علامت های مهم برای توقف فعالیت در دنیای مجازی را آموزش دهند.

بر اساس مطالعاتی که گروه نیلسن نورمن انجام داده است، بچه ها از سن 9 سالگی به بعد در دنیای مجازی کنجکاوی بیشتری داشته و با تهدید های بیشتری مواجه هستند و به طور حتم بچه ها به اندازه ی پدر و مادرشان آگاهی ندارند و خیلی بیشتر از آنها در معرض خطر می باشند. بهترین راه برای محافظت از بچه های شما در محیط مجازی این است که راه های ارتباطی با آنها را باز نگه دارید و در مورد خطرات احتمالی با آنها صحبت کنید و به آنها بگویید هر وقت که احساس کردند در هفت موقعیت زیر قرار گرفتند باید فعالیت خود را متوقف کرده و به شما مراجعه کنند .

در زیر به این هفت موقعیت اشاره می کنیم :

 

زمانی که از سایتی بازدید می کنند که اطلاعات مالی نظیر شماره حساب بانکی یا کارت اعتباری را می خواهد باید دقت کنند چون بعضی از سایت ها می خواهند از طریق فرزندان اطلاعات بانکی و مالی افراد را به دست آورده و آنها را وسیله ای برای دست یافتن به مقاصد شوم خود قرار دهند .


زمانی که از سایتی بازدید می کنند که اطلاعاتی نظیر آدرس منزل، اسم و فامیل و آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و شماره تأمین اجتماعی را می خواهند. باید مراقب باشند این اطلاعات برای شرکت هایی که می خواهند محصولات خود را برای آنها تبلیغ کنند و یا می خواهند هویت شخص را در محیط مجازی دزدیده و غارت کنند، بسیار با ارزش است. پس باید به این موضوع آگاه باشند و این اطلاعات را در دسترس این گونه سایت ها قرار ندهند .


شخصی که آنها او را نمی شناسند و برای آنها تصاویر نامناسب می فرستد یا در ارتباط با آنها از زبانی نامناسب استفاده می کند یا می خواهد ملاقاتی داشته باشد خطرناک بوده و باید با احتیاط بیشتری با این گونه افراد برخورد کنند.