تاريخ:هجدهم آبان 1390 ساعت 00:00
کد : 190

آیا ثبت یک شرکت دلیل بر قانونی بودن آن است ؟

آیا ثبت یک شرکت دلیل بر قانونی بودن آن است ؟
زمانی که شرکت ثبت شد و شروع به فعالیت نمود، ممکن است که این شرکت در فعالیت خود یک سری قوانین را نادیده بگیرد و یا اساساً خارج از موضوع اعلام شده در اساسنامه خود فعالیت نماید و یا حتی فعالیتی کاملاً غیر قانونی انجام دهد. با توجه به مطالب یاد شده باید توجه داشت که صرف ثبت قانونی یک شرکت، نمی توان گفت که فعالیت آن شرکت قانونی است . 
لازم به ذکر است  با توجه به قوانین حاضر به راحتی می توان در مدت زمانی کوتاه شرکتی را قانوناً به ثبت رسانید. حتی در آدرس اعلام شده به عنوان مکان شرکت، شخص می تواند آدرس محل سکونت خود و یا حتی یک آدرس فرضی را اعلام نماید .

  از طرفی دیگر زمانی که شرکت ثبت شد و شروع به فعالیت نمود، ممکن است که این شرکت در فعالیت خود یک سری قوانین را نادیده بگیرد و یا اساساً خارج از موضوع اعلام شده در اساسنامه خود فعالیت نماید و یا حتی فعالیتی کاملاً غیر قانونی انجام دهد .

نکته بسیار حائز اهمیت آن است که هیچ مرجع قانونی بر مسائل ذکر شده در بالا نظارت ندارد و تنها زمانی فعالیت یک شرکت غیر قانونی اعلام می شود که آن شرکت شاکی پیدا کرده باشد و در نتیجه شکایت آن شاکی، پی به غیر قانونی بودن فعالیت آن شرکت ببرند و یا اینکه فعالیت خلاف قانون شرکت از لحاظ جنبه ی عمومی توسط مراجع قضایی مورد پیگرد واقع گردد و باز در نتیجه این پیگرد فعالیت شرکت غیر قانونی اعلام گردد .
 با توجه به مطالب یاد شده باید توجه داشت که صرف ثبت قانونی یک شرکت، نمی توان گفت که فعالیت آن شرکت قانونی است .


 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/190
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی