تاريخ:بيست و پنجم آذر 1396 ساعت 08:42
کد : 18258

چرا میلیاردر آمریکایی می‌گوید بیت‌کوین نخرید؟

چرا میلیاردر آمریکایی می‌گوید بیت‌کوین نخرید؟

هیچ ایده‌ای درباره این‌که بیت کوین چیست ندارم و به همین دلیل از آن دوری می‌کنم. نظرات ثروتمندانی که بدون اطلاع بیت کوین را می‌کوبند تمامی ندارد و حالا در نظری جدید فقط قیمت حبابی بیت کوین مطرح نیست بلکه توصیه به نخریدن آن می‌کنند.

به گزارش ایران هشدار - کارل آیکان (Carl Icahn) سرمایه‌گذار میلیاردر هم نظر خود را درباره خرید بیت کوین اعلام کرد؛ به نظر وی بیت کوین یک حباب است، مثل حباب زمین‌های می سی سی پی در دو قرن قبل.

 او اضافه می‌کند که هیچ ایده‌ای درباره این‌که بیت کوین چیست ندارم و به همین دلیل از آن دوری می‌کنم. نظرات ثروتمندانی که بدون اطلاع بیت کوین را می‌کوبند تمامی ندارد و حالا در نظری جدید فقط قیمت حبابی بیت کوین مطرح نیست بلکه توصیه به نخریدن آن می‌کنند.

کارل آیکان، کارآفرین، معامله‌گر و سرمایه‌دار آمریکایی است. او بیشتر سرمایه خود را از سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که نیاز به کمک داشتند به دست آورده است. وی هم‌اکنون با دارایی خالص ۱۶٫۶ میلیارد دلار، در رتبه ۲۳ از فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. به نظر او بیت کوین یک حباب است و در مصاحبه‌ای که با کانال CNBC‌ داشت گفته‌ است:

اگر کتاب‌های تاریخ را درباره حباب‌های اقتصادی مطالعه کنید، مثل حباب می سی سی پی که جان لا (John Law) مسبب فروش زمین‌های این ناحیه شد. این زمین‌ها ارزشی نداشتند اما فرانسوی‌ها دیوانه‌وار تمام پول‌های خود را برای خرید زمین دادند. در یک شب همه چیز نابود شد. به نظر من قیمت حبابی بیت کوین هم مثل همین است.

قیمت حبابی بیت کوین

به هرحال چندین نظر موافق و مخالف از سوی ثروتمندان جهان درباره بیت کوین اعلام شده است، اما توصیه به نخریدن آن این معنی را می‌دهد که از فناوری زیرساخت آن اطلاعی ندارند. کارل آیکان هم در زمره همین افراد است. در فضای فعلی اقتصاد هر کسی که پول داشته باشد نظراتش را درباره مسائل مختلف به گوش همه می‌رساند حتی اگر دانش و آگاهی درباره آن نداشته باشد.

قیمت حبابی بیت کوین

جدال مخالفان و موافقان بیت کوین همچنان ادامه دارد و بیشترین بحث‌ها درباره قیمت حبابی بیت کوین است. عده‌ای آن را افزایش قیمت واقعی می‌دانند و عده‌ای دیگر آن را حباب ناشی از افزایش تقاضا. نکته مهم شناخت درست از فناوری سازنده بیت کوین به ویژه بلاک چین است که به نظر بسیاری افراد اهمیت آن بیش از ارزهای رمزپایه است.

منبع: پیمنت ۲۴

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/18258
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی