تاريخ:بيست و چهارم فروردين 1394 ساعت 09:29
کد : 1798

روش‌های پیشگیری از تهدیدات در بانکداری آنلاین

روش‌های پیشگیری از تهدیدات در بانکداری آنلاین
بانکداری آنلاین یکی از روش‌های بانکداری است که به افراد فرصت دسترسی آسان به فعالیت‌های بانکداری را می‌دهد. این نوع بانکداری به دلیل تراکنش‌های متعدد مالی به طعمه‌ای برای کلاهبرداران تبدیل شده است.
ایران هشدار-بانکداری آنلاین به هر کس فرصتی برای دسترسی آسان به فعالیت‌های بانکداری را می‌دهد. این نوع بانکداری علی‌رغم مزیت‌هایی همانند بهبود کارایی، سرعت و آسانی کار، مخاطرات فراوانی را نیز به همراه دارد. برخی از این مخاطره‌ها عبارت‌اند از: سرقت و جعل شماره رمز کارت اعتباری، دسترسی به اطلاعات شماره‌حساب مشتری، تغییر اطلاعات شخصی و مواردی ازاین‌دست می‌باشد. این نوع بانکداری به دلیل تراکنش‌های متعدد مالی که در آن صورت می‌گیرد، به یکی از اهداف اصلی کلاه‌برداران تبدیل شده است. شما فریب ایمیل‌های فیشینگ و تماس‌های تلفنی صوتی را می‌خورید و رمز عبور خودتان را در وب‌سایت‌های بانکی جعلی ثبت کرده و یا در اختیار تماس‌گیرندگان کلاه‌بردار قرار می‌دهید. همچنین ویروس‌ها و نرم‌افزارهای جاسوسی که براثر اشتباه شما و کلیک بر روی ایمیل‌های ناشناخته بر سیستم کامپیوتر شما نصب می‌شوند، امکان دسترسی مجرمین به‌حساب بانکی و دیگر اطلاعات شخصی شما که در کامپیوترتان ذخیره شده است را می‌دهد.
برای این‌که بتوانید از یک بانکداری آنلاین ایمن استفاده کنید لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید.
• رمزهای عبور و دیگر اطلاعات محرمانه خودتان را هرگز در پاسخ به ایمیل‌ها و یا تماس‌های تلفنی که به نظر می‌رسد از جانب بانک و یا دیگر مؤسسات مالی ارسال شده است، فاش نکنید. هرچقدر هم که این ایمیل‌ها به نظر معتبر بیایند. بانک‌ها هرگز در تماسی که با شما می‌گیرند از شما درخواست اطلاعات شخصی نمی‌کنند. آن‌ها شما را با نام خودتان خطاب می‌کنند و فقط از عنوان آقا یا خانم استفاده نمی‌کنند و برای اثبات اعتبار خودشان از کد پستی یا بخشی از شماره‌حساب شما استفاده می‌کنند. اگر ایمیلی برای شما ارسال شده است که مطمئن نیستید از جانب بانک شماست بلافاصله با بانک تماس بگیرید.
• مطمئن شوید که از یک اتصال اینترنتی امن برای متصل شدن به بانک تان استفاده می‌کنید. توجه داشته باشید که حتماً (https) در ابتدای آدرس بانک وجود داشته باشد و یک قفل کوچک هم در قاب مرورگر وجود داشته باشد.
• همیشه با واردکردن آدرس در مرورگر وارد وب‌سایت بانک تان شوید و یا اینکه از بوک مارک استفاده کنید تا آدرس درست را وارد کنید. اگر شما فکر می‌کنید که اطلاعات شما در خطر است با بانکتان تماس بگیرید.
• از به روز بودن و فعال بودن آنتی‌ویروس، نرم‌افزارهای ضد جاسوسی و فایروال قبل از ورود به‌حساب بانکی‌تان مطمئن شوید.
• از پین و پسوردهای قوی و پیچیده استفاده کنید.
• برای هر وب‌سایت از پین و پسورد متفاوت استفاده کنید.
• پین و پسوردهایتان را برای هیچ‌کس آشکار نکنید، آن‌ها را در جایی ننویسید و در کامپیوتر و موبایلتان ذخیره نکنید.
• اگر تماس تلفنی را دریافت کردید که به نظر می‌رسد از جانب بانک شما و یا دیگر مؤسسات مالی است و قصد دارید که با آن شماره تماس بگیرید، 5 دقیقه منتظر بمانید و از تلفن دیگری استفاده نمایید. کلاه‌برداران ممکن است از شماره تلفن‌های جعلی استفاده نمایند و خط تلفن را باز نگه دارند.
• اگر متوجه هرگونه تراکنش غیرطبیعی در صورت‌حساب خود شدید، فوراً آن را گزارش کنید.
• ویندوز خود را مدام به‌روزرسانی کنید.
• هرگز از کامپیوترهای عمومی (به‌طور مثال کافی‌نت) برای تراکنش‌های مالی‌تان استفاده نکنید.
• تصور نکنید کیبوردی که در صفحه‌نمایش تصویرسازی شده امن‌تر از کیبورد فیزیکی است، آن‌ها هم آسیب‌پذیر هستند.
• مطمئن شوید در وب‌سایت معتبر هستید، جاعلان الکترونیکی، وب‌سایت‌هایی با نام‌های مشابه و ظاهر گول زننده برای دریافت اطلاعات شخصی افراد راه‌اندازی می‌کنند.
• ایمیل‌ها معمولاً امن نیستند، اطلاعات شخصی مانند شماره شناسایی شخصی و یا شماره‌حساب را از طریق ایمیل ارسال نکنید مگر این‌که آن‌ها را رمزنگاری کرده باشید.
 


http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/1798
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی