تاريخ:دوازدهم مهر 1396 ساعت 07:47
کد : 17912

آیا ادعای کسب درآمدهای میلیونی در بازاریابی شبکه ای صحت دارد؟

آیا ادعای کسب درآمدهای میلیونی در بازاریابی شبکه ای صحت دارد؟

بازاریابی شبکه ای شغلی است مناسب برای افرادی که اولا توانایی فروش محصول را دارند و ثانیا امکان آموزش افراد در انجام خرده فروشی محصول را داشته، و بتوانند محصول را به خوبی به خریدار معرفی کنند و ثالثا مهارت آموزش این امر را در مورد تک تک افراد مجموعه خود  داشته باشند.

اختصاصی ایران هشدار - در کشور ما و در همه کشورهای دنیا بازاریابی شبکه ای یا همان networkmarketing یک صنعت یا شغل نوظهور است که برای افراد علاقمند به این نوع فعالیت، بسیار جذاب و هیجان انگیز است اما لازم است به این نکته دقت کنیم، هر شغلی برای افرادی که در آن شغل توانایی دارند، مفید و پول ساز است. برای مثال شخصی که استعداد هنری ندارد، هیچ گاه نمی تواند از نقاش بودن در آمد بالایی بدست آورد و شخصی که قدرت تحلیل ندارد، نمی تواند یک تحلیلگر اقتصادی یا آماری باشد. 

بنابراین می توان گفت بازاریابی شبکه ای هم شغلی است که برای افرادی که اولا توانایی فروش محصول را دارند و ثانیا امکان آموزش افراد در انجام خرده فروشی محصول را داشته، و بتوانند محصول را به خوبی به خریدار معرفی کنند و ثالثا مهارت آموزش این امر را در مورد تک تک افراد مجموعه خود را نیز داشته، مناسب است. اما متاسفانه در کشور ما همه افراد از دور به ظاهر لیدرها و اندک افراد موفق در این حرفه توجه می کنند و فکر می کنند که همه می توانند در این صنعت به درآمدهای بالا دست یابند غافل از اینکه در هر کاری، کننده کار می تواند به درآمدهای بالابرسد.
در حال حاضر در کشور ما 21 شرکت بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنند که درآنها حدود 118000 نفر ماهیانه پورسانت دریافت می کنند. حسب تحقیقات در شرکت های فعال حدود 81 درصد از بازاریابان در آمد کمتر از 300 هزار تومان در ماه دارند(در برخی از شرکت ها این آمار بالای 90 درصد می باشد) و تنها 0.1 درصد از کل بازاریابان درآمد بالای 10 میلیون تومان دارند (این آمار مربوط به یک ماه می باشد و عموما سایر ماه ها نیز وضعیت مشابه و یا به مراتب بدتر دارند). 
بنابراین ادعای لیدرها مبنی بر دستیابی به درآمدهای بیش از 10 میلیون به صورت ماهیانه برای تمامی افراد صحت نداشته و واقعیت این است که بیش از 81 درصد افراد عضو شده در این شرکت ها درآمدی کمتر از 300 هزار تومان دارند در حالی که این مبلغ درآمد، اصلا برای فعالیت در یک کسب و کار تجاری معقول و مناسب نیست. با یک تحقیق ساده می توان دریافت که حتی این درآمد نیز اکثرا ناشی از سهم خرده فروشی خود اشخاص و نزدیکان آنها می باشد که بر اساس تبلیغات فزاینده منجر به ثبت سفارش شده است و در واقع در اکثر مواقع خریدار واقعی نیز برای سفارشات وجود نداشته است و سیل عظیمی از بازاریابان جدیدالورود و کم سابقه منجر به تقویت صوری فروش افراد بالا دستی و در نهایت شرکت بازاریابی شده است. در حالی که بعد از مدتی بعلت عدم توفیق یا غیر فعال بودن و یا خارج شدن از شرکت، افراد جدید و جویای درآمد جایگزین آنها خواهند شد.
حال با واکاوی افراد بالادستی در می یابیم که توفیق در کسب درآمد میلیونی برای شرکت های دارای پروانه، با کسب درآمدهای لیدر های بزرگ گره خورده و متاسفانه این شرکت ها بجای تغییر ساختار ، از لحاظ محصول کارآمد، طرح درآمدی درست و ... به دنبال پیروی از اندیشه لیدرهای خود می باشند و با عناوین مختلف پاداش ها و استخرهای پاداش را برای سرگروه های خود در طرح درآمدی شرکت لحاظ می کنند که این موضوع نیز به عنوان یک معضل نیاز به تجدید نظر اساسی دارد.
توصیه می شود افرادی که قصد ورود به این شرکت ها را دارند، ابتدا به توانایی خود در خرده فروشی و آموزش مجموعه دقت کنند و بررسی کنند که آیا می توانند فروشنده خوبی باشند، آیا محصولاتی که شرکت مد نظر آنها ارائه می کند، قدرت فروش و جذب مشتری را دارد، آیا اگر در یک شرکت بازاریابی شبکه ای فعالیت نمی کردند، باز هم تمایل به خرید این کالا با این شرایط کیفیتی و قیمتی را داشتند؟ سوالاتی از این قبیل دید بهتری به شما برای ورود به شرکت های بهتر را می دهد و می توانید برآورد بهتری از شرکت و محصول و توانایی خود بدست آورید.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17912
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی