تاريخ:بيستم شهريور 1396 ساعت 12:31
کد : 17789

خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند

خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند

 فضای مجازی با گستردگی نامحدود در ه حوزه‌ای از فضای حقیقی در حال فعالیت و تبادل اطلاعات است و این گستردگی نیازمند توجه ویژه برای جلوگیری از اقدامات سود جویانِ است.کاربران فضای مجازی تحت هیچ شرایطی از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خریداری نکنند.


به گزارش ایران هشدار - رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه خرید اینترنتی اقلام دارویی سلامت افراد را تهدید می‌کند گفت: فروش اقلام دارویی در فضای مجازی ممنوع است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی انجام می‌شود.

 سرهنگ حسین صادقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه بسیاری سایت‌های نامعتبر اینترنتی درصدد سودجویی و کلاه‌برداری به شیوه‌های مختلف هستند که پلیس فتا همواره برای کشف و مسدود کردن این سایت‌ها در تلاش است.

وی از فعالیت برخی سایت‌های نامعتبر و فروش محصولات دارویی خبر داد و گفت: فروش محصولات دارویی در فضای مجازی غیرقانونی است و پلیس فتا برای عدم خریداری هیچ‌گونه محصولات دارویی از سایت‌های اینترنتی هشدار جدی می‌دهد.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با بیان اینکه عرضه دارو باید در چرخه سازمان پخش دارو انجام شود اذعان کرد: فضای مجازی با گستردگی نامحدود در ه حوزه‌ای از فضای حقیقی در حال فعالیت و تبادل اطلاعات است و این گستردگی نیازمند توجه ویژه برای جلوگیری از اقدامات سود جویانِ است.

وی با اشاره به اینکه روزانه حجم زیادی از کاربران فضای مجازی در حوزه بهداشتی و درمانی در مرورگرهای وب در جست‌وجوی اطلاعات موردنظر هستند گفت: این مسئله زمینه را برای بسیاری از سود جویان برای فروش محصولات دارویی تقلبی را فراهم کرده است.

صادقی با تأکید بر اینکه در اغلب موارد این داروها سلامت انسان را تهدید می‌کند هشدار داد: کاربران فضای مجازی تحت هیچ شرایطی از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی خریداری نکنند.

وی تصریح کرد: اغلب داروهایی که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود ازجمله قرص‌های لاغری، چاقی، افزایش قد و قرص‌های مربوط به پوست و مو از این قبیل هستند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان تأکید کرد: اقلام دارویی باید توسط پزشک معالج تجویز و از داروخانه‌های معتبر به‌صورت حضوری خریداری شود.

 

خبرگزاری تسنیم

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17789
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی