تاريخ:چهاردهم شهريور 1396 ساعت 15:06
کد : 17762

استفاده صحیح از خودپردازها، اصلی ترین راه مقابله با کلاهبرداری است

استفاده صحیح از خودپردازها، اصلی ترین راه مقابله با کلاهبرداری است

سارقان در نزدیکی دستگاه کمین کرده و به هنگام حضور افراد بی سواد یا کم سواد برای گرفتن پول، به بهانه اینکه دستگاه ایراد دارد و می خواهند آن را امتحان کنند، کارت عابر بانک آن ها را به همراه رمز آن دریافت می کنند .

به گزارش ایران هشدار - فرمانده انتظامی شهرستان بافق گفت: اصلی ترین راه مقابله با پدیده کلاهبرداری از طریق دستگاه عابر بانک، آموزش افراد نسبت به استفاده صحیح از خودپردازها و به کار بستن نکات امنیتی است که بر اساس تجربیات پلیسی به دست آمده اند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “محمد کمالی” در راستای پیشگیری از کلاهبرداری از طریق دستگاه عابر بانک، گفت: ورود تکنولوژی و امواج فناوری هر چند همواره باعث رفاه افراد جامعه است، اما اگر سطح آگاهی ها نسبت به استفاده از آن افزایش نیابد، می تواند عواقب جبران ناپذیری را در همه زمینه ها به دنبال داشته باشد؛ چرا که اصولا تغییرات اجتماعی که پیشرفت تکنولوژی جزیی از آن محسوب می شود با پدید آمدن فرصت های جدید تولید جرم همراه است.
سرهنگ کمالی افزود: بنابراین ضرورت دارد که افراد یک جامعه با ابعاد و زوایا و شگردهای جدید مجرمان آشنا شده و راه های مقابله با آن را به خوبی بیاموزند.
این مقام انتظامی ادامه داد: یکی از مواردی که در پرونده های پلیسی و قضایی افزایش داشته است، سرقت و یا کلاهبرداری از کاربران دستگاه های خودپرداز بانک ها می باشد. این سرقت ها و کلاهبرداری ها عمدتا ناشی از فقدان و یا ضعف آگاهی افراد در استفاده صحیح و هوشمندانه از این دستگاه هاست.
فرمانده انتظامی شهرستان بافق اضافه کرد: با توجه به ضرورت گریزناپذیر بهره برداری از این تکنولوژی و این امکان سودمند سامانه بانکی کشور، سارقان فرصت طلب به سوء استفاده از این امکانات روی آورده اند.
وی تصریح کرد: بدون تردید اصلی ترین راه مقابله با این پدیده، آموزش افراد نسبت به استفاده صحیح از خودپردازها و بکار بستن نکات امنیتی است که بر اساس تجربیات پلیسی به دست آمده اند.
فرمانده انتظامی شهرستان بافق خاطرنشان کرد: مهمترین و شایع ترین روش کلاهبرداری با استفاده از دستگاه های خودپرداز به این صورت است که سارقان در نزدیکی دستگاه کمین کرده و به هنگام حضور افراد بی سواد یا کم سواد برای گرفتن پول، به بهانه اینکه دستگاه ایراد دارد و می خواهند آن را امتحان کنند، کارت عابر بانک آن ها را به همراه رمز آن دریافت می کنند و پس از اطمینان از موجودی، هنگام تحویل کارت، آن را با کارت دیگری تعویض می نمایند و بلافاصله از محل متواری شده و در اولین فرصت نسبت به برداشت وجه نقد از حساب مالباختگان اقدام می کنند.
وی یادآور شد: می طلبد همشهریان ضمن دقت، توجه لازم به نکات ایمنی را داشته باشندتا مورد سوء استفاده کلاهبرداران از طریق دستگاه های عابربانک قرار نگیرند.
منبع: خبرگزاری پلیس

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17762
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی