تاريخ:دوازدهم شهريور 1396 ساعت 09:11
کد : 17742

معیارهای سنجش بازاریابی شبکه ای سالم

معیارهای سنجش بازاریابی شبکه ای سالم

گاهی افراد بدون اینکه متوجه باشند به عضویت شرکت های هرمی و غیر قانونی در می آیند و بدیهیست که به دلیل ماهیت فعالیت کلاهبردارانه و غیر قانونی این شرکت ها، متضرر شده و بدتر از آن اینکه دارای سوء سابقه می شوند

اختصاصی ایران هشدار - در دنیای امروز که تنوع کسب و کار خصوصا در حوزه کسب و کار اینترنتی بسیار زیاد است،  گاهی افراد بدون اینکه متوجه باشند به عضویت شرکت های هرمی و غیر قانونی در می آیند و بدیهیست که به دلیل ماهیت فعالیت کلاهبردارانه و غیر قانونی  این شرکت ها، متضرر شده و بدتر از آن اینکه دارای سوء سابقه می شوند. چرا که اخیرا لیدر ها و سرشاخه های این شرکت ها دیگر به طور مستقیم افراد را فالو نمی نمایند و با ترفندهای مختلف، شرکت را به گونه ای معرفی می کنند که این شرکت قانونی است. 

بنابراین قبل از ورود به هر شرکتی و سرمایه گذاری در آن، ابتدا مطمئن شوید که قصد فعالیت در یک شرکت قانونی و مطمئن را دارید. حال شاید از خود بپرسید چه راه هایی برای فهمیدن اینکه آیا شرکت هرمی است یا خیر وجود دارد؟

1. قبل از هر گونه ثبت نام یا اقدامی ، می توانید از طریق تلفن همراه خود، نام شرکت مدنظر را به سامانه 30006082 پیامک کنید و بلافاصله پاسخ را در مورد شرکت مد نظر دریافت کنید .
2. می توانید نام شرکت مد نظر را در قسمت استعلام سایت ایران هشدار به زبان فارسی یا لاتین وارد کنید و جواب استعلام و جزئیات مربوط به آن را مشاهده نمایید.
3. می توانید به وب سایت دبیرخانه کمیته نظارت بر عملکرد شرکت های بازاریابی شبکه ای و کسب و کارهای مجازی مراجعه کنید و در منوی بازاریابی شبکه ای، شرکت های قانونی را همراه با تمامی مشخصات مشاهده نمایید. دقت کنید که هر شرکت دیگری به جز این شرکت ها که به صورت شبکه ای فعالیت می کنند و به صورت شبکه ای پورسانت پرداخت می کنند، غیر قانونی می باشد و با هر فردی که به عضویت آن در آید یا در آن فعالیت کند، توسط مراجع قانونی برخورد می شود.

بنابراین مشاهده می کنید که تمیز شرکت قانونی از شرکت غیر قانونی چندان کار سختی نیست.

هشدارهایی برای بررسی جلسات معرفی کار به افراد


هنگامی که فردی به شما کار در شرکتی که فعالیت در آن به صورت شبکه ای و همراه با پرداخت پورسانت و عضو گیری است را معرفی کرد، به دقت موارد زیر را بررسی کنید بعد تصمیم بگیرید.

1 .  آیا کار را به طور شفاف و واضح به شما معرفی می کنند یا ابهاماتی در کار وجود دارد و کار را برای شما پیچیده جلوه می دهند؟
2 . آیا کار را در شعب قانونی شرکت به شما معرفی می کنند و جای مشخصی برای معرفی کار دارند یا در پارک و مکان های عمومی خصوصی خارج از شعب کار را معرفی می کنند؟
3 .  آیا برای آموزش به شما جهت ورود به شرکت، هزینه ای دریافت می کنند یا آموزش رایگان است؟
4 .  آیا بر خرده فروشی محصول  تاکید می کنند یا بر خرید بیش از اندازه و جذب عضو جدید؟
5 .  آیا شما را با آئین نامه ها و دستورالعمل های قانونی و وب سایت های مراجع قانون گذار آشنا می کنند یا خیر؟


پس از بررسی موارد فوق لازم به ذکر است که در صورتی که کار را در پارک و مکان های خصوصی معرفی می کنند و کار مبهم است و روی آموزش و خرده فروشی شما تاکیدی ندارند، کمی به قضیه با دقت بیشتری نگاه کنید و نام شرکت را حتما از طریق یکی از روش های بیان شده در این مطلب، جستجو کنید و در صورتی که نام شرکت در لیست شرکت های مجاز وجود نداشت، هرگز در آن به فعالیت نپردازید.

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17742
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی