تاريخ:يازدهم شهريور 1396 ساعت 12:31
کد : 17740

کلاهبرداران هرمی در دام پلیس

کلاهبرداران هرمی در دام پلیس

خانمی که در کشور مالزی در حال تحصیل است با همکاری خانمی دیگر به بهانه خرید سهام شرکت مذکور تعداد زیادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.

به گزارش ایران هشدار - فرمانده انتظامی استان از دستگیری دو کلاهبردار که به شیوه شرکت‌های هرمی در استان تهران و قزوین فعالیت می‌کردند در این استان خبر داد.

سردار مهدی محمودی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی پرونده واصله از دادسرای عمومی و انقلاب آبیک به پلیس آگاهی شهرستان آبیک و شکایت خانمی مبنی بر کلاهبرداری از وی در فروش سهام شرکت خارجی UNIFUNDS به مبلغ 400‌میلیون ریال، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌ها و انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد خانمی که در کشور مالزی در حال تحصیل است با همکاری خانمی دیگر به بهانه خرید سهام شرکت مذکور تعداد زیادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.

سردار محمودی افزود: با بررسی‌های جامع ماموران پلیس آگاهی مشخص شد گرداننده‌های اصلی شرکت هرمی UNIFUNDS در کشور مالزی و ایران با هدف عضوگیری، جلساتی را در تهران و سایر شهرستان‌ها برگزار می‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: کارآگاهان با استفاده از منابع و اقدامات اطلاعاتی دو نفر خانم را در این خصوص که در حال برگزاری جلسه عضوگیری و توجیه اعضای فریب خورده بودند، در شهرستان آبیک شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضائی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: افراد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ماموران ابتدا منکر هرگونه فعالیت در شرکت مذکور شدند اما پس از مواجهه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کردند.

سردار محمودی در پایان با بیان اینکه متهمان با این روش 14 نفر از شهروندان را به مبلغ تقریبی سه‌میلیارد ریال مورد کلاهبرداری قرار داده اند گفت: متهمان با تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.

منبع: آرمان

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17740
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی