تاريخ:هشتم مرداد 1396 ساعت 14:28
کد : 17545

دستگیری اعضای شرکت هرمی در گلستان

دستگیری اعضای شرکت هرمی در گلستان

 از 5 سال گذشته اعضای باندی در استان گلستان که با ماهیت شرکت‌های هرمی در حال فعالیت بود به دلیل دستگیری عناصر اصلی و شاخه‌های بالادستی آنها در تهران فعالیتش را به حداقل ممکن رسانده بود اما هنور با تغییر نوع فعالیت سعی داشت تا اقدامات غیرقانونی و کلاهبرداری خود را ادامه دهد.

به گزارش ایران هشدار - فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری ۶ نفر از اعضای باند شرکت هرمی که اقدام به کلاهبرداری از ۲۲۰ نفر کرده بودند خبر داد.

 سردار علی اکبر جاویدان اظهار داشت: با وجود برخوردهای گسترده پلیس و دستگاه قضائی با شرکت‌های هرمی که به صورت غیرمجاز و با نیت کلاهبرداری و وعده‌های دروغین اقدام به تحصیل مال از مردم می‌کنند اما هنوز عده‌ای سودجو و فرصت طلب وجود دارند که با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور و ارائه وعده‌های اشتغال سعی دارند تا جوانان را اغفال کرده و با اخذ مبالغ ریز و درشت از آنها کلاهبرداری کنند.

وی افزود: از 5 سال گذشته اعضای باندی در استان گلستان که با ماهیت شرکت‌های هرمی در حال فعالیت بود به دلیل دستگیری عناصر اصلی و شاخه‌های بالادستی آنها در تهران فعالیتش را به حداقل ممکن رسانده بود اما هنور با تغییر نوع فعالیت سعی داشت تا اقدامات غیرقانونی و کلاهبرداری خود را ادامه دهد.

فرمانده انتظامی استان گلستان تصریح کرد: این تیم هرمی که در سطح استان گلستان و حتی در یک سال اخیر از برخی استان‌های دیگر نیز عضوگیری کرده بود، با ارائه وعده اشتغال و فعالیت‌های تجاری به صورت هرمی از افراد با مبالغ مختلف وجوهی را دریافت می‌کرده و اعلام می‌کردند که هرکسی بیشتر در شرکت سرمایه‌گذاری کند به طور قطع سود بیشتری دریافت خواهد کرد.

سردار جاویدان ادامه داد: پس از کسب خبر تشدید فعالیت اعضای این گروه توسط اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان گلستان، پیگیری و بررسی موضوع با هماهنگی مرجع قضائی در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان گلستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان تصریح کرد: سرکرده باند و رابط اصلی این شرکت هرمی در استان سال‌ها است پس از دستگیری سرشاخه بالاتر شرکت توسط پلیس در تهران، ارتباطش با بالادستی‌هایش قطع شده و طی پنج سال گذشته با تغییر رویکرد هنوز در استان گلستان فعالیت می‌کند.

وی درباره آخرین اقدامات پلیس برای دستگیری اعضای اصلی این شرکت هرمی بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی ماموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گلستان، 6 نفر از اعضای اصلی این شرکت در استان شناسایی و دستگیر شدند.

سردار جاویدان افزود: در بررسی‌ها و اعترافات متهمان تا الان مشخص شده که این افراد موفق به عضوگیری 220 نفر از افراد در این شرکت هرمی شده‌اند.

وی درباره مبالغ بدست آمده از فعالیت اعضای این شرکت گفت: تاکنون کلاهبرداری یک میلیارد و 150 میلیون ریال توسط اعضای اصلی این شرکت از مالباختگان محرز شده است اما بررسی‌ها همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان گلستان اظهار کرد: متهمان با تشکیل پرونده، پس از دستگیری برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

تسنیم

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17545
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی