تاريخ:سی و يکم خرداد 1396 ساعت 16:26
کد : 17394

خسارت 8 تریلیون دلاری جرایم اینترنتی طی 5 سال آینده

خسارت 8 تریلیون دلاری جرایم اینترنتی طی 5 سال آینده
بر اساس نتایج یک تحقیق، جرایم اینترنتی طی 5 سال آینده 8 تریلیون دلار به کسب و کارها  خسارت وارد خواهند کرد.

 

 

اختصاصی ایران هشدار-

بر اساس نتایج یک تحقیق، جرایم اینترنتی طی 5 سال آینده 8 تریلیون دلار به کسب و کارها  خسارت وارد خواهند کرد.

بر اساس یافته های سایت معتبر Juniper Research که به تحلیل اطلاعات در این حوزه می‌پردازد، در سراسر دنیا شرکت ها بیشتر به دلیل ارتباط گسترده با اینترنت و فقدان امنیت یکپارچه در سیستم داخلی در معرض خطر قرار می‌گیرند.

نویسنده مقاله آینده جرایم سایبری و امنیت: تهدیدات شرکت ها و اقدامات متقابل 2022-2017 معتقد است که 8/2 میلیارد رکورد اطلاعات شخصی در سال جاری در معرض سرقت قرار دارد که این میزان طی سه سال آینده به پنج میلیارد رکورد افزایش خواهد داشت.

این آمار نگران کننده فشار بیشتری را به سیستم های جدید امنیت سایبری وارد می‌کند.

البته بنا بر ادعای این گزارش، با وجود اینکه در فناوری های مرتبط پیشرفت هایی صورت گرفته است، ناتوانی شرکت ها در یکپارچه سازی سیستم های قدیمی وجدید بدون آسیب رساندن به امنیت کل شبکه، باعث تشدید مشکل می‌شود.

بر اساس یافته های این تحقیق، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط که در سال جاری کمتر از 4.000 دلار صرف اقدامات امنیتی کرده اند، بیشتر در معرض حملات سایبری قرار می‌گیرند، چراکه آنها بروزرسانی نرم افزارهای مورد نیاز برای محافظت از سیستم شبکه خود را انجام نداده اند.

Juniper همچنین در مطلب خود با ابراز نگرانی پیش بینی کرده که شرکت ها طی پنج سال آینده در محاسبه هزینه های امنیت سایبری تنها یک افزایش حاشیه ای را در نظر خواهند گرفت و این امر می‌تواند شرکت ها را بخصوص در برابر حملات ماهرانه باج افزارها آسیب پذیر باقی بگذارد.

جیمز موار نویسنده این مقاله و تحلیل گر ارشد Juniper Research می‌گوید: حملات به زیرساخت های بیمارستانی نشان داد که ناکافی بودن امنیت سایبری اکنون می‌تواند نه فقط خسارات مالی بلکه خسارت جانی نیز در پی داشته باشد"

" کسب و کارها در هر اندازه ای، برای بروزرسانی و امنیت بخشیدن سیستم خود باید زمان و بودجه مورد نیاز را به این امر اختصاص دهند و یا خطر ادامه روند به صورت غیر ایمن را بپذیرند."

باج افزار WannaCry یا WannaCryptor که اخیرا کامپیوتر بسیاری از سازمان ها و کسب و کارها را در سراسر جهان آلوده ساخت و عملکرد آنها را با اختلال مواجه کرد،  به خوبی موید آمار و حقایق فوق می‌باشد.

 

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17394
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی