تاريخ:بيست و دوم خرداد 1396 ساعت 14:27
کد : 17335

اتمام حجت با شرکت های فاقد مجوز کسب بازاریابی شبکه ای!!!

اتمام حجت با شرکت های فاقد مجوز کسب بازاریابی شبکه ای!!!
یکی از موضوعاتی که این روزها ذهن کاربران سایت را درگیر کرده و سؤالات زیادی را در رابطه با آن مطرح کرده اند، قانونی بودن فعالیت برخی از شرکت ها است که از بازاریابی تک سطحی به عنوان سرپوشی بر فعالیت های شبکه ای شان استفاده می کنند.

 


اختصاصی ایران هشدار- یکی از موضوعاتی که این روزها ذهن کاربران سایت را درگیر کرده و سؤالات زیادی را در رابطه با آن مطرح کرده اند، قانونی بودن فعالیت برخی از شرکت ها است که از بازاریابی تک سطحی به عنوان سرپوشی بر فعالیت های شبکه ای شان استفاده می کنند.

در مطالب قبلی به شرایط قانونی بودن فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای و ترفندهایی که برای موجه نشان دادن فعالیت شبکه ای برخی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره کردیم؛ اما باز هم در گزارشات متعدد کاربران سایت با مواردی مواجه شدیم که لازم دیدیم توضیحات تکمیلی را به آن ها اضافه کنیم.

نکته اول: تنها شرکت هایی که مجوز کسب بازاریابی شبکه ای از مرکز امور اصناف دریافت کرده اند، اجازه فعالیت شبکه ای را دارا هستند و مجوزهایی که از سایر اتحادیه ها در این رابطه صادر می شود فاقد اعتبار است؛ این بدان معنی است تنها مرجع دارای صلاحیت جهت صدور مجوز بازاریابی شبکه ای، اتاق اصناف تهران  بوده و هیچ مرجع دیگری اجازه صدور چنین مجوزی را ندارد.  

نکته دوم: صرف دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی نشان دهنده مورد تأیید بودن فعالیت یک کسب و کار مجازی نیست.  بر طبق آیین نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و بازاریابی شبکه ای، موضوع مواد 2، 22 و تبصره ماده78 قانون نظام صنفی یکی از شرایط صدور مجوز کسب، دریافت نماد اعتماد الکترونیکی است. بنابراین این نماد تنها گواه قانونی بودن یک کسب و کار مجازی محسوب نمی گردد.

نکته سوم: در مطالب قبلی سایت به وجه تمایز بازاریابی تک سطحی و چند سطحی اشاره کردیم. این وجه تمایز در نحوه پرداخت پورسانت است. در بازاریابی تک سطحی بازاریابان فقط برای فروش شخصی شان پورسانت دریافت می کنند و امکان تشکیل تیم فروش و دریافت پورسانت از حجم فروش گروهی را ندارند. در بازاریابی چند سطحی فروشندگان و یا همان بازاریابان علاوه بر دریافت پورسانت از حجم فروش شخصی شان، می توانند از افراد دیگر نیز حمایت کرده و با تشکیل تیم فروش در ازاء فروش زیر مجموعه شان نیز پورسانت دریافت کنند. برخی از شرکت ها ادعا کرده اند به روش تک سطحی فعالیت می کنند اما در طرح درآمدی خود به فروش های صورت گرفته توسط سطوح شان پاداش اختصاص می دهند، این موضوع مصداق بارز فعالیت به صورت شبکه ای است.

مطالب عنوان شده که هر کدام به تفصیل و به صورت جداگانه در سایت مورد بررسی قرار گرفته، معیاری جهت تصمیم گیری در اختیار علاقه مندان به فعالیت در این گونه شرکت ها قرار می دهد و پاسخگوی شبهات مطرح شده توسط آنان می باشد.

 

 

 

 

 

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17335
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی