تاريخ:بيست و دوم خرداد 1396 ساعت 14:22
کد : 17334

ارسال پرونده ورمی کمپوست به دیوان عالی کشور

ارسال پرونده ورمی کمپوست به دیوان عالی کشور
در این پرونده هزاران مالباخته از یک‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان خسارت دیده‌اند اما بیشتر آنها مبالغی بین 40 تا 50 میلیون تومان از دست داده‌اند.


 ایران هشدار- پرونده کلاهبرداری ورمی کمپوست، هشت متهم دارد که متهم ردیف اول آن مدیرعامل شرکت است. او که سه سال پیش به‌عنوان کارآفرین نمونه مورد تجلیل وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته بود، با همدستی دو نفر از بستگان خود و پنج نفر دیگر در پوشش فروش کودهای ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی، شهروندان استان‌های مختلف کشور را (حدود 20 استان) به سرمایه‌گذاری در شرکت خود ترغیب کرد اما پس از مدتی دست به کلاهبرداری نزدیک به 200 میلیارد تومانی زد.

در این پرونده هزاران مالباخته از یک‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان خسارت دیده‌اند اما بیشتر آنها مبالغی بین 40 تا 50 میلیون تومان از دست داده‌اند.

مدیرعامل این شرکت و همدستانش که با استفاده از پول‌های به دست آمده، چند باب دفتر،‌ چند دستگاه خودروی خارجی گران‌قیمت و چند دستگاه خودروی برف‌بازی خریده بود، 22 اسفند 95 در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک محاکمه شدند.

محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران، 20 فروردین امسال از صدور حکم پرونده ورمی کمپوست که 10 تا 15 هزار شاکی دارد خبر داده و گفته بود: بر اساس حکم شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان، متهمان به حبس و رد مال محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، در نهایت پس از صدور حکم، دادستانی تهران به‌عنوان نماینده مدعی‌العموم به حکم تعدادی از متهمانی که تبرئه شدند یا شامل اشد مجازات نشدند، اعتراض کرد و اکنون پرونده برای رسیدگی در مرجع تجدیدنظر به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

متهمان پرونده کلاهبرداری ورمی کمپوست به حکم‌شان اعتراض نکردند.

منبع: تسنیم

 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/17334
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی