تاريخ:بيست و نهم مهر 1391 ساعت 00:00
کد : 1210

مقایسه کالا‌ها قبل از خرید در اینترنت

مقایسه کالا‌ها قبل از خرید در اینترنت
اگر قصد خرید در اینترنت را دارید قبل از خرید کمی تحقیق کنید؛ حتی اگر بدانید که قصد خرید چه نوع کالایی را دارید، انتخاب کالا بین هزاران محصول، برند و وب‌سایت کار ساده‌ای نخواهد بود. از نکات زیر استفاده کنید تا بتوانید بهترین کالا را انتخاب کنید و در دام پیشنهاد‌های ساختگی افراد کلاهبردار قرار نگیرید.

اگر قصد خرید در اینترنت را دارید قبل از خرید کمی تحقیق کنید؛ حتی اگر بدانید که قصد خرید چه نوع کالایی را دارید، انتخاب کالا بین هزاران محصول، برند و وب‌سایت کار ساده‌ای نخواهد بود. از نکات زیر استفاده کنید تا بتوانید بهترین کالا را انتخاب کنید و در دام پیشنهاد‌های ساختگی افراد کلاهبردار قرار نگیرید.  

قبل از خرید کمی فکر کنید

قبل از خرید کمی در مورد هدف خود فکر کنید. آیا به دنبال کالای خاصی هستید؟ می‌خواهید از برند خاصی خرید کنید؟ کالای مد ‌نظر شما باید چه ویژگی‌های مهمی داشته باشد؟ بودجه خرید شما چقدر است؟ توجه کنید، اگر شما بر مبنای آن چیزی که برایتان مهم است، تصمیم به خرید بگیرید، احتمال آن‌که به‌صورت ناگهانی خرید کنید و از خرید خود پشیمان شوید، کم خواهد بود.  

در مورد کالاهایی که در یک رده قرار می‌گیرند، اطلاعات لازم را کسب کنید.

در اغلب موارد ویژگی‌های اصلی یک کالای ساده با بر‌ترین کالای تولید شده توسط‌‌ همان تولید کننده مشترک است و به دلیل ویژگی‌های جدید و برخی خصوصیات خاص، قیمت کالاهای جدید بالا‌تر است. برای مثال، ممکن است، شما مبلغ بیشتری برای خرید یک توستر که ساعت دارد، بپردازید. در حالی که مدل ارزان‌تر این دستگاه فقط نان را تبدیل به تُست می‌کند. در اغلب موارد سازندگان در سایت‌هایشان بیشترین اطلاعات در مورد ویژگی‌های محصولاتشان را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.  

از موتورهای جستجو استفاده کنید

اگر فکر می‌کنید که شرایط خرید اینترنتی خوب و منصفانه است، اما با کالا و شرکت تولید کننده آن آشنا نیستید، کمی بیشتر تحقیق کنید. در موتور جستجوی مورد علاقه خود نام شرکت یا کالا را همراه با کلماتی چون «بررسی»، «شکایت» و «کلاهبرداری» تایپ کنید. اگر اخبار بدی دریافت کردید، شما باید تصمیم بگیرید که آیا پذیرفتن شرایط معامله ارزش پذیرفتن ریسک و خطرهای ناشی از آن را دارد یا نه. در ‌‌نهایت، اگر شما یک کالای خوب دریافت کردید، این معامله یک معامله خوب و منصفانه است.  

سایت‌هایی که کالا‌ها را مقایسه می‌کنند، بررسی کنید.

این سایت‌ها امکان برقراری ارتباط شما با بسیاری از خرده‌فروشان که‌‌ همان کالا را می‌فروشند، برقرار می‌کنند. در برخی از موارد، اختلاف قیمت‌ها فاحش و چشمگیر است. در هنگام مقایسه به جای آن‌که فقط به قیمت فروش توجه کنید، قیمت کلی خرید را که شامل هزینه‌های ارسال، راه اندازی و مالیات است، مقایسه کنید. سایت‌های مختلف سیاست‌های مختلفی برای بازگرداندن کالا دارند. این سیاست‌ها را بررسی کنید تا بدانید که آیا شما باید هزینه‌های ارسال و نگهداری را پرداخت کنید.  برخی از سایت‌ها امکاناتی را در اختیار دارند که در صورت ثبت‌نام در زمانی که قیمت‌ها افزایش پیدا کند، اطلاعات لازم را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

برگه‌های تخفیف را در نظر بگیرید

برخی از شرکت‌ها برای کسانی که از طریق اینترنت خرید می‌کنند، برگه‌های تخفیف را از طریق ایمیل ارسال می‌کنند. سایر سایت‌ها نیز مجموعه قوانینی برای هزینه‌های ارسال و سایر تخفیفات دارند. به خاطر داشته باشید که صرف وجود تخفیف در قیمت، همیشه به معنی خرید مناسب نیست.

اگر می‌خواهید وضعیت تخفیف‌ها در یک شرکت را بررسی کنید، همراه با اسم وب‌سایت یا شرکت کلماتی چون «تخفیف»، «اوراق تخفیف» یا «ارسال رایگان» را در یک موتور جستجو تایپ کنید. اگر سایتی از شما خواست که نرم افزاری را دانلود کنید یا اطلاعات مالی خود را وارد کنید تا به دستورالعمل‌های مربوط به انواع تخفیفات دسترسی داشته باشید، به هیچ وجه اطلاعات خود را وارد نکنید و از آن سایت خریدی انجام ندهید.  

نظرهای کاربران را بخوانید؛ ولی زیاد به آن‌ها اعتماد نکنید

وقتی که بخش نظر‌ها را مطالعه می‌کنید، دربارۀ منبع اطلاعات فکر کنید. آیا منبع این اطلاعات یک سازمان حرفه‌ای و بی‌طرف، یک مشتری، چند مشتری خاص یا یک مقاله‌نویس است؟ همیشه این امکان را بدهید که شاید نظر‌ها ساختگی و از جانب خود فروشنده باشد.

با خواندن نظراتی که کاربران در سایت‌های خرید یا سایت‌های مقایسه کالا می‌نویسند، شما می‌توانید تصویر مناسبی از کیفیت کارایی یک محصول به دست آورید؛ اما ممکن است، این نظر‌ها منعکس کننده تجربه واقعی تمام خریداران نباشد. شما همچنین می‌توانید به سایت‌هایی مراجعه کنید که به‌صورت تخصصی به بررسی کالا‌ها می‌پردازند. در این سایت‌ها کالا‌ها به فروش نمی‌رسند؛ اما شما می‌توانید نظرهای افراد حرفه‌ای و مقایسه کالا‌ها به صورت حرفه‌ای را در این سایت‌ها پیدا کنید.  

هر چیزی را که در سایت‌های خرده فروشی می‌بینید، بررسی کنید

برخی از کلاهبردار‌ها سایت‌هایی را راه‌اندازی می‌کنند که به‌صورت خاص اقدام به فروش نوع خاصی از کالا‌ها می‌کنند. این گونه سایت‌ها مملو از نظرهای مثبت و اغراق آمیز افرادی است که خود را مانند افراد عادی نشان می‌دهند. آن‌ها برای نوشتن این گونه نظر‌ها پاداش دریافت می‌کنند. در این گونه سایت‌ها نمی‌توانید نظرهای متوسط و منفی پیدا کنید؛ چون مسئولین سایت این گونه نظر‌ها را حذف کرده‌اند.  

شما در مورد عکس چه چیزی می‌دانید؟

عکس کالا روشی برای ایجاد بهترین تصویر از کالا است؛ اما امکان دست‌کاری در آن وجود دارد و ممکن است، کالایی را که درب منزل دریافت می‌کنید با مشخصات ارائه شده و عکس آن به هیچ وجه مطابقت نداشته باشد.  

 از خودتان چند سوال بپرسید

شرکت تولید کننده از نظر ارائه کالای با کیفیت و خدمات پس از فروش اعتبار و شهرت دارد؟

زمان تعیین شده برای تحول کالا چه زمانی است؟

اگر مشکلی پیش بیاید، چگونه می‌توانید با فروشنده در تماس باشید؟

آیا شرکت کالای معیوب را خواهد پذیرفت؟

 اگر جواب‌هایتان به این سوال‌ها معقول است، می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید کنید.

 http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/1210
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی