تاريخ:بيست و پنجم مهر 1391 ساعت 00:00
کد : 1203

دسیسه­ های انتقال پول برخط ( آنلاین )

دسیسه­ های انتقال پول برخط ( آنلاین )
چرا انتقال پول به صورت آنلاین یک ریسک است؟
ایران هشدار-امروزه انتقال آنلاین پول بین شرکت­ها امری عادی و معمول و در برخی موارد اجتناب­ناپذیر است؛ اما چگونه می­توانید این کار را با ریسک کمتری انجام دهید. اغلب کلاهبرداران سعی دارند افراد را متقاعد کنند تا به صورت آنلاین پولشان را انتقال دهند، مخصوصاً در انتقال پول به مناطق برون مرزی و کشورهای دیگر؛ زیرا برگرداندن پول واریز شده و ردیابی طرف معامله در این روش، بسیار مشکل و در مواردی غیر ممکن است.

چرا انتقال پول به صورت آنلاین یک ریسک است؟

در حالتی که تصمیم دارید، پولی را برای شخصی که می ­شناسید و به او اطمینان کامل دارید، بفرستید، انتقال آنلاین پول، روشی سودمندی است. اما هنگامی که می­ خواهید پولی را به حساب شخصی که شناختی از او ندارید، انتقال دهید، خود را در معرض ریسک بزرگی قرار خواهید داد. به­ همین دلیل قوانین اجرایی متعددی برای جلوگیری از این امر وضع شده است.

کسی که دریافت کنندۀ پول انتقال داده شده است به سرعت پول را دریافت می­ کند؛ پس باید بدانید اگر مرتکب اشتباه شوید برگشت پول شما غیرممکن است؛ بنابراین از هویت فردی که قصد دارید به حساب او پول را منتقل کنید، کاملاً اطمینان حاصل کنید.


چگونه می­ توانید از دسیسه ­های انتقال پول جلوگیری کنید

هیچ­گاه پول را برای افراد اشاره شده در زیر به صورت آنلاین منتقل نکنید:

• کسانی که امکان انتقال پول به­ صورتی غیر از انتقال آنلاین را دارند؛ امّا اصرار به انتقال آن به صورت آنلاین دارند؛
• دوست اینترنتی که به او علاقمند شده ­اید و از شما درخواست پول می­ کند؛
• کسی که در تبلیغاتی قصد دارد، آپارتمان و هتلی را برای تعطیلات به­ صورت آنلاین به شما اجاره دهد؛

• کارفرما یا شخص ناشناسی که قصد دارد شما را به ­عنوان یک نمایندۀ فروش برای محصولاتش معرفی کند و در ازای آن از شما پول
طلب می کند؛

• اشخاصی که به­ عنوان یک فامیل یا دوست از شما درخواست کمک می ­کنند. شگرد آنها این­ گونه است که می­ گویند در یک بیمارستان یا زندان در خارج از کشور هستند و از شما خواهش می­ کنند که برای آن­ها پولی ارسال کنید به­ طوری که بقیۀ اقوام و دوستان از این موضوع اطلاعی پیدا نکنند.

شرکت های انتقال پول را به ­طور کامل مورد بررسی قرار دهید

به همه شرکت­ هایی که ادعا می­ کنند از طریق اینترنت قادر به ارائه خدمات مالی و پولی از جمله انتقال وجه به خارج از کشور هستند، اطمینان نکنید؛ زیرا در این میان برخی از آن­ها تنها با هدف کلاهبرداری ایجاد شده اند. این شرکت­ ها به شما در ازای پولی که واریز کرده­ اید، کدی ارائه می­ دهند که اعتبار کد تنها به اعتبار شرکت بستگی دارد و در صورتی که در دام یکی از شرکت­ هایی که معتبر نمی­ باشند و قصد کلاهبرداری دارند، گرفتار شوید، هرگز امکان برگشت پول شما وجود ندارد؛ بنابراین برای انتقال پول به خارج از کشور، حتماً به صرافی های دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی مراجعه فرمائید.

در ضمن در صورتی که با این گونه کلاهبرداری ها مواجه شدید، حتماً موضوع را به مراجع قضایی گزارش کنید تا راه هرگونه سوء استفاده احتمالی افراد شیاد را در آینده ببندید.
 

http://www.iranhoshdar.ir/Newsb/1/1203
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی