تاريخ:دهم آبان 1401 ساعت 10:16
کد : 42368

بیت السا کلاهبرداری نوظهور در عرصه جذب سرمایه

بیت السا کلاهبرداری نوظهور در عرصه جذب سرمایه
اختصاصی ایران هشدار- شرکت بیت السا به آدرس وب سایت bitelsa.com با ادعای سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال در حال تبلیغات و جذب سرمایه  کاربران ایرانی است.

اطلاعات ثبت شده از این شرکت مکان ثبت شرکت را انگلستان عنوان و فردی انگلیسی را نیز مدیرعامل شرکت معرفی کرده است در حالی که آمار بازدیدهای سایت، نشان دهنده ایرانی بودن اکثر بازدیدکنندگان وب سایت است. 

بررسی ها  از فعالیت های این شرکت نکاتی را آشکار ساخته که حاکی از پرریسک بودن سرمایه گذاری در آن می باشد. نکات قابل توجه به شرح زیر است.

- شرکت مدعی کسب مجوز در زمینه جذب سرمایه است در حالی که تاکنون هیچ گونه مجوز قانونی در این زمینه ارائه نکرده است.

- بیت السا در سایت خود فعالیت اصلی اش را  سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال با استفاده از هوش مصنوعی معرفی کرده اما عملا هیچ گونه مستنداتی از انجام فعالیت مولد اقتصادی توسط این شرکت موجود نیست.

- به منظور جذب مخاطب در شرکت ادعای پرداخت سود با درصدهای غیرمعقول 3 تا 5 درصد به صورت روزانه شده است، در حالی که فعالان بازار سرمایه گذاری به این نکته واقف هستند که با نوسانات موجود در بازارهای سرمایه به ویژه رمزارزها چنین ادعاهایی غیرمنطقی و تنها در جهت اغوای سرمایه گذاران است.

- نکته قابل تامل دیگر در رابطه با طرح درآمدزایی شرکت است. این طرح به گونه ای طراحی شده که در آن شبکه سازی عنصر اصلی درآمدزایی برای افراد است یعنی سبکی مشابه با طرح های پانزی!!

سپرده گذاران در شرکت می توانند مبالغی از 25 تا 10000 دلار را سرمایه گذاری کنند و به میزان 3 تا 5 درصد سود روزانه دریافت کنند. همچنین با معرفی افراد جدید حتی بدون داشتن طرح سرمایه گذاری فعال پورسانتی تا 3 سطح و از 1 تا 5 درصد دریافت خواهند نمود.

عملکرد و ادعاهای مطرح شده توسط شرکت یادآور عملکرد طرح های کلاهبرداری پانزی است. از انجا که اطلاعات هویتی مالکین مجموعه نیز شفاف نیست ضرورت خودداری از سرمایه گذاری در این شرکت مطرح است.  


 

http://www.iranhoshdar.ir/NewsB/1/42368
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۰۸۲سامانه استعلام شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای

ایران هشدار

درباره ما

تماس با ما

ایمیل

آپارات

دسترسی ها

کلاهبرداری ارتباطی

قمار و شرط بندی

هشدارها

مطالب برگزیده

قوانین و مقررات

اینفوگرافیک

مصاحبه

لینک های مرتبط

اطلاع رسانی فروش مستقیم

اینماد

پلیس فتا

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی

مرکز ملی فضای مجازی