کلاهبرداری جدید با نام financial.org

کلاهبرداری جدید با نام financial.org
تاريخ:هجدهم بهمن 1396 ساعت 10:33   |   کد : 28630

financial.org شرکتی  که با ادعای داشتن رسالت آموزشی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری در حجم وسیعی نموده است.از این شرکت با عنوان کارتل بزرگ کلاهبرداری شرق یاد می شود.

اختصاصی ایران هشدار- به تازگی شرکتی با ادعای داشتن رسالت آموزشی اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری در حجم وسیعی نموده است. این شرکت که به عنوان کارتل بزرگ کلاهبرداری شرق از آن نام برده می شود در واقع شرکت تجاری به نام financial.org است که با نام کمپانی MYTHEN LTD در لندن به ثبت رسیده است. این شرکت دارای  دفتر پوششی در عجمان و فجیره است.

این کمپانی در وب سایت خود مدعی آموزش و حقوق بشر در آفریقاست و خود را به عنوان یک بنیاد آموزشی معرفی می­ کند، در صورتی که هیچ لایسنس آموزشی ندارد و در اساس نامه شرکت با کارکرد Realstate  ثبت شده است، همچنین این شرکت در درگاه اپل استور در شاخه بازی و بازی های کامپیوتری به اسم خانم Ana Maria Udrescu به ثبت رسیده است.

مدیر عامل شرکت مایکل گوردون است که ۱۷۴ کمپانی به نام او به ثبت رسیده است. این کمپانی مدعی است نهاد آموزشی بین­ المللی است و خود را دلسوز نظام آموزش بشری جلوه می­ دهد و با مرکزیت شهر لندن و در نقاب آموزش، با سپر قرار دادن فرمول ۱ به عنوان اهرم  بازاریابی تا سالی ۱۹۲٪ سود دهی دارد.  وب سایت این شرکت در پایین صفحه خود عنوان کرده است که Financial.org یک پلت فرم آموزشی است،  سر و کار با اوراق بهادار ندارد و از مزایای مالی محصولات و خدمات مالی است که تأمین مالی انجام می دهد.

نکات مبهمی که در رابطه با این شرکت وجود دارد این است که:  

1- چرا یک کمپانی آموزشی که هیچ معامله ­ای با هیچ نهاد نظارتی مالی در لندن ندارد و خود را به عنوان Realestate  ثبت کرده و در اپل استور به عنوان بازی ثبت شده است، سالی ۱۹۲٪ سود می دهد؟

2- چرا همانند سایر کمپانی های آموزشی که سیلابس های موجود، اساتید، کارکنان شفاف دارند، عمل نمی­ کند و این همه پیچیدگی و مخفی کاری در ثبت دارد؟

3- معرفی Arnuad Gorges، از اعضای سابق هیئت مدیره  VGMCبه ریاست کمپانی financial.org با همکاری بژدان رادوکا، پایه­ گذار VGMC که با همکاری چند تن دیگر ۲.۶ بیلیون دلار کلاهبرداری کرده است.

این کارتل مالایایی – چینی با همکاری سیستم پول شویی خاورمیانه ­ای در طی پروژه­ های Virgin Gold Mining Corporation, Asia Pasific ,EuroFx, Power8 و با دسترسی به پول­ های سیاه از طریق کازینو، املاک و مستقلات در هنگ کنگ و ماکاو و چند کشور تحریمی در خاورمیانه طی ۴ سال اخیر بالغ بر ۸ میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است.

نهادهای امنیتی و مالی مالزی و هنگ گنگ در رابطه با فعالیت این شرکت هشدار داده و آن را درBlacklist  خود قرار داده اند.

با توجه به فعالیت گسترده این کارتل بزرگ کلاهبرداری در کشورهای مالزی و امارات و بالا بودن تعداد ایرانیان مقیم در این کشورها، احتمال فریب هموطنان و گرفتار شدن آنان در دام سودجویان این شرکت کلاهبرداری بسیار بالاست. لازم است هموطنان گرامی قبل از هرگونه اقدام در جهت سرمایه گذاری تحقیقات لازم را از نهادهای قانونی به عمل آورند. 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.