سقوط ارزش بیت کوین/ تحقق هشدارهای کارشناسان

سقوط ارزش بیت کوین/ تحقق هشدارهای کارشناسان
تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1400 ساعت 13:58   |   کد : 42006
ارزش بیت کوین به پایین‌ترین رقم خود طی سه ماه گذشته  رسید و نشان داد رمزارزها قابل اعتماد نیستند.

اختصاصی ایران هشدار- ارزش بیت کوین به پایین‌ترین رقم خود طی سه ماه گذشته یعنی ۴۲۱۸۵ دلار رسید. گفته می شود این کاهش ارزش به علت توییت ایلان ماسک در مورد سرمایه‌های بیت کوین شرکت تسلا و خرید و فروش آن توسط سرمایه‌گذاران رخ داده است.

چهارشنبه گذشته، ایلان ماسک اعلام کرده بود که شرکت خودروسازی وی یعنی تسلا به دلیل ناپایدار بودن راه های بدست آوردن این ارز دیجیتال، بیت کوین را دیگر به عنوان ارز مورد قبول برای خرید محصول از این سازنده خودروهای برقی قبول نمی کند. این اظهار نظر وی تأثیر زیادی بر قیمت این رمز ارز گذاشت و روز دوشنبه شاهد کاهش قیمت آن بودیم.

این کاهش ارزش یادآور هشدارهای مکرر کارشناسان در رابطه با نوسانات بازار رمزارزها و مخاطرات سرمایه گذاری در آن است. چرا که این بازار برخلاف بازارهای شناخته شده‌ای همانند بورس و اوراق بهادار، فاقد مقررات و قوانین جامع حمایت از مشتریان و سرمایه‌گذاران می‌باشد و بسیاری از اتفاقات در این بازار قابل پیگیری نیست.

سرمایه‌گذاران در بازار رمزارزها باید بدانند که برخلاف بازار سهام تقریبا اطلاعات قابل اتکایی در مورد بازیگران اصلی حوزه تبادل ارز دیجیتال وجود ندارد. در مقابل برخی شواهد موجود هم نشان‌دهنده دستکاری قیمت ارز دیجیتال در نبود مقررات جامع حمایت از سرمایه‌گذاران توسط همین بازیگران ناشناخته برای تصاحب دارایی‌های سرمایه‌گذران خرد می‌باشد.


 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.