رویای بر باد رفته یک‌شبه پولدار شدن با هرمی ها

رویای بر باد رفته یک‌شبه پولدار شدن با هرمی ها
تاريخ:بيست و پنجم آذر 1399 ساعت 14:52   |   کد : 41666
رئیس‌کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست برای سرشاخه‌های یک شرکت هرمی در علی‌آبادکتول خبرداد.

به گزارش ایران هشدار به نقل از دادگستری گلستان؛ هادی هاشمیان، رئیس‌کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست برای سرشاخه‌های یک شرکت هرمی در علی‌آبادکتول خبرداد و گفت: سه سرشاخه این شرکت هرمی سال ۹۷ دست‌کم یک میلیارد تومان از زیرشاخه‌های خود پول گرفتند و نه تنها سودی به آنان ندادند، اصل پول را هم به صاحبان آن بازنگرداندند.

هادی هاشمیان اظهار کرد: شرکت هرمی که متهمان تحت عنوان آن کار می‌کردند، از سال ۹۵ تعطیل و سایت آن مسدود شده بود اما همچنان از افراد برای عضو شدن در این شرکت هرمی هزار دلار می‌گرفتند. این پول در قالب ارز و ارزهای دیجیتال دریافت می‌شد و قرار بود اعضا به ازای هر فردی که به‌عنوان زیرشاخه عضو کنند سود بگیرند.

وی بیان کرد: پس از چند ماه که اعضا دیدند نه از سود خبری است و نه اصل پول را می‌توانند بگیرند، از سرشاخه‌ها شکایت کردند.

هاشمیان گفت: با شکایت مالباختگان، سه سرشاخه این شرکت هرمی پارسال در علی‌آبادکتول دستگیر و رسیدگی به پرونده آغاز شد.

وی ادامه داد: به استناد بند ز ماده یک قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور که بر اساس آن عضوگیری در شرکت‌های هرمی جرم است، برای متهمان کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه کیفری دو علی‌آبادکتول فرستاده شد.
 
رئیس‌کل دادگستری گلستان با اشاره به اینکه این پرونده ۲۵ شاکی دارد، خاطرنشان کرد: همه این افراد بین ۱۸ تا ۲۱ سال سن دارند و با رویای یک‌شبه پولدار شدن و کسب ویزای دبی و تایلند، در این شرکت عضو شده بودند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.