باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در فارس متلاشی شد

باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در فارس متلاشی شد
تاريخ:يازدهم اسفند 1398 ساعت 09:35   |   کد : 40924
رئیس پلیس فتا استان فارس از متلاشی شدن باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در فارس خبر داد و گفت: مبالغ برداشت شده هنوز مشخص نشده است و در این مورد از استان های دیگر پرونده و شکایت هایی نیز مطرح شده است.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر در این استان خبر داد و گفت: به محض شکایات شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب هایشان این موضوع در دست بررسی قرار گرفت.
 
او با بیان اینکه این باند ۷ نفره در سه عملیات جداگانه در کمتر از ۴۸ ساعت در استان دستگیر شدند، افزود: نزدیک به ۵۰۰ کارت از این افراد کشف و در این رابطه ۵ نفر از شکات به پلیس فتا مراجعه کردند.
 
سرهنگ سلیمانی ضمن اعلام خبر دستگیری یک زن و ۶ مرد ، اظهار داشت: مبالغ برداشت شده هنوز مشخص نشده است و در این مورد از استان‌های دیگر پرونده و شکایت هایی نیز مطرح شده است.
 
رئیس پلیس فتای استان فارس با اشاره به میانگین سنی این باند بزرگ فیشینگ و اسکیمر از ۲۵ تا ۳۰ سال؛ از افزایش ۵۰ درصدی جرائم سایبری (موضوعات مالی و کلاهبرداری های اینترنتی) در فارس خبر داد و گفت: تا پایان بهمن ماه در استان ۳۰ درصد افزایش کشفیات جرائم در فضای مجازی بوقوع پیوسته است.
 
سرهنگ سلیمانی بیان داشت: عموم مردم می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی اعلام کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.