کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو به صورت اقساطی

کلاهبرداری با ترفند فروش خودرو به صورت اقساطی
تاريخ:سی ام بهمن 1398 ساعت 14:41   |   کد : 40909
رییس پلیس فتا قم در خصوص به شهروندان هشدار داد: مراقب پیام افراد سود جو که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با ترفند فروش خودرو به صورت اقساطی منتشر می شود، باشید.
به گزارش ایران هشدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ موالی، رئیس پلیس فتا قم گفت: با توجه به افزایش قیمت خودرو و نزدیک شدن پایان سال برخی کلاهبرداران در فضای مجازی با انتشار مطالب جعلی با عناوین مختلف سعی در تله گذاری و کلاهبرداری می کنند.
 
این مقام سایبری افزود: این شیادی بدین صورت است که پیامی با عنوان فروش خودرو به صورت اقساط با  محتوایی فریبنده منتشر می شود،در این خصوص کاربر جهت ثبت نام بایستی مبلغی جهت اخذ استعلامات به شماره حساب معرفی شده پرداخت کند،ولی بعد از مدتی پیامکی به مضمون اینکه به دلیل عدم داشتن صلاحیت کافی اتومبیل به شما تعلق نمی گیرد، به کاربر ارسال می شود.
 
این مقام انتظامی، متاهل و سرپرست خانواده بودن، بلاشغل بودن، حقوق بگیر دولت نبودن، نداشتن مدرک دانشگاهی بالا ، گواهی سوء پیشینه، نداشتن چگ برگشتی را جمله شروط فریبنده مندرج در آگهی اشاره کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: در این کلاهبرداری به جهت اعتماد سازی بین کاربران فضای مجازی یکی از اولویت های واگذاری خودرو را ثبت نام در یکی از تاکسی های اینترنتی بیان کرده است و با توجه به اینکه مبلغ پایینی جهت ثبت نام از مشتری درخواست می کند، باعث فریب کاربران زیادی شده است.
 
با توجه به نزدیک شدن پایان سال سرهنگ موالی به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هر گونه محتوای مشکوک در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، هر گونه پیامک و تماس تلفنی فریبنده مانند برنده شدن، دادن هدیه و ... با تماس یا مراجعه به سازمان های ذیربط یا سایت پلیس فتا جهت اطمینان از صحت و سقم محتوای آنها اطمینان حاصل کنند.

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.