مجرم سایبری با کمک فناوری دیپ‌فیک به پول رسید

مجرم سایبری با کمک فناوری دیپ‌فیک به پول رسید
تاريخ:شانزدهم شهريور 1398 ساعت 14:43   |   کد : 30538
مجرم سایبری با تقلید صدای مدیر و با استفاده از فناوری دیپ فیک توانست ۲۴۳ هزار دلار سرقت کند.
به گزارش ایران هشدار، یک کلاهبردار با استفاده از فناوری«دیپ فیک» و نرم‌افزار هوش مصنوعی، صدای مدیر یک شرکت آلمانی را تقلید و از زیرمجموعه آن در انگلیس ۲۴۳ هزار دلار سرقت کرد.
 
این فرد با استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی تولید صوت، صدای مدیر ارشد اجرایی شرکت مادر این موسسه را تقلید کرده‌است. کلاهبردار از مدیر زیرمجموعه در انگلیس خواست تا طی یک ساعت مبلغی را به یک شرکت تهیه‌کننده بلغارستانی انتقال دهد و همچنین تضمین کرده‌بود این مبلغ بازپرداخت می‌شود.
 
مدیر زیرمجموعه انگلیسی که با لهجه آلمانی و ویژگی‌های سخن گفتن رئیس خود آشنا بوده نیز درباره این تماس تردید نمی‌کند. اما نه فقط مبلغ ارسالی بازگشت داده‌نشد، بلکه کلاهبردار خواهان انتقال مبلغ دیگری نیز شد اما این بار مدیر انگلیسی از انجام آن سرباز زد.
 
سرانجام مشخص شد مبلغی که به بلغارستان منتقل شده، درنهایت به مکزیک و نقاط دیگر ارسال شده‌است. مقامات قضایی هنوز مشغول بررسی این عملیات کلاهبرداری سایبری هستند. البته این زیرمجموعه انگلیسی بیمه است و شرکت بیمه نیز تمام مبلغ سرقت‌شده را بازپرداخت می‌کند.
 
طبق نوشته وال استریت ژورنال، این حادثه در ماه مارس اتفاق افتاده و نام شرکت و اطلاعات دیگر نیز فاش نشده‌است. اکنون به نظر می‌رسد فناوری دیپ‌فیک مجالی جدید برای گسترش فعالیت‌های مجرمانه سایبری فراهم کرده‌است.
 
خبرگزاری مهر
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.