پلیس انگلیس بیت‌کوین‌های یک هکر را می‌فروشد

پلیس انگلیس بیت‌کوین‌های یک هکر را می‌فروشد
تاريخ:سيزدهم شهريور 1398 ساعت 14:31   |   کد : 30534
پلیس انگلیس بیت کوین های یک هکر به ارزش بیش از ۱.۱ میلیون دلار را ضبط و با هدف پرداخت غرامت به قربانیان برای فروش آنها اقدام کرد.
به گزارش ایران هشدار، پلیس انگلیس در اقدامی جالب توجه بیت کوین های یک هکر به ارزش بیش از ۱.۱ میلیون دلار را ضبط و با هدف پرداخت غرامت به قربانیان برای فروش آنها اقدام کرد. این هکر که گرانت وست نام دارد در شهریور سال ۲۰۱۷ دستگیر و بعد از محاکمه در دسامبر گذشته محکوم شد.
 
درنهایت این هکر به علت فعالیت‌های هکری متعدد و برخی جرایم مرتبط با مواد مخدر به 10 سال و 8 ماه زندان محکوم شد. وی از ابزاری موسوم به Sentry MBR برای حملات هکری به ۱۷ شرکت مختلف استفاده‌کرد و توانست به حساب‌های کاربری کارکنان و مشتریان این شرکت‌ها دسترسی یابد و بیت‌کوین‌های آنها را سرقت کند.
 
وی این بیت‌کوین‌ها را در بازار زیرزمینی وب به فروش رساند و مبالغ قابل توجهی را به جیب زد. حالا پلیس لندن با دسترسی به فهرست قربانیان قصد دارد بیت‌کوین‌های کشف‌شده را بفروشد و با درآمد حاصل‌شده به قربانیان غرامت بدهد.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد فروش بیت‌کوین‌های دزدی در اینترنت توسط این هکر از ماه مارس سال ۲۰۱۵ آغاز شده و بیش از ۴۷ هزار معامله توسط وی صورت گرفته‌است.
 
خبرگزاری فارس
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.