پیشنهادهای وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز منتشر شد

پیشنهادهای وزارت ارتباطات برای استخراج رمزارز منتشر شد
تاريخ:دوازدهم شهريور 1398 ساعت 15:16   |   کد : 30530
وزارت ارتباطات پیشنهادهای خود در زمینه الزامات و ضوابط فنی استخراج رمزارزها را منتشر کرد.
به گزارش ایران هشدار، در نسخه اولیه پیشنهادهای وزارت ارتباطات که مرداد ماه سال جاری نگاشته شده، ورود سازمان‌ها، نهادها و بنگاه‌های دولتی و موسسات دولتی/غیر دولتی عمومی به حوزه استخراج رمزارزها، ممنوع شده‌است. این در حالی ‌است که در ماه‌های اخیر، بارها و بارها از فعالیت برخی از نهادهای غیر دولتی عمومی در این حوزه، اطلاعاتی منتشر شده‌است.
 
همچنین در این نسخه، پیشنهاد شده‌است که مجوز استخراج رمزارز صرفاً به مزارعی با مصرف برق ۲۰۰ کیلووات به بالا در ماه، داده‌شود. اما در این سند مشخص نشده‌است آن دسته از کسانی که به‌صورت شخصی و در خانه‌های خود اقدام به استخراج رمزارزها می‌کنند، فعالیت‌شان ممنوع است یا نیازی به مجوز ندارند.
 
وزارت ارتباطات در سند خود پیشنهاد داده‌است در واگذاری مجوز استخراج رمزارزها، چند اولویت در نظر گرفته‌شود که ازجمله آنها می‌توان به جذب سرمایه‌گذاری خارجی یا ایجاد مزرعه استخراج با قدرت پردازشی بالا اشاره کرد.
 
این سند همچنین الزامات حوزه‌های انرژی، فنی و تجهیزات استخراج‌کننده دیده شده که در بخش الزامات فنی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق تحلیل الگوی ترافیک داده یا هر روش دیگر را برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی برای خود محفوظ دانسته‌است.
 
در روزهای گذشته متن نامه‌ای به امضای رئیس دفتر رئیس‌جمهور منتشر شد که در آن به سازمان فناوری اطلاعات و سازمان بورس مأموریت داده‌است سند توسعه برای نشر رمز ارزها را تهیه کنند. نگارش این نامه پس از آن بود که انتقادها از مصوبه دولت درخصوص استخراج رمزارزها شدت یافت و اخباری در خصوص تلاش برخی از نهادهای فرادولتی برای اصلاح مصوبه دولت، منتشر شد.
 
افتانا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.