Telegram Sapp Instagram Aparat tvhoshdar

هک ۲۸۵ صفحه اینستاگرامی جهت کلاهبرداری اینترنتی!!

هک ۲۸۵ صفحه اینستاگرامی جهت کلاهبرداری اینترنتی!!
تاريخ:پنجم فروردين 1398 ساعت 10:15   |   کد : 30147
رئیس پلیس فتا مازندران از شناسایی فردی که با هک اینستاگرام افراد و تبلیغ برنامه های غیرمجاز در شبکه های اجتماعی، مردم را فریب داده و اقدام به کلاهبرداری می کرد، خبر داد.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ حسن محمدنژاد، رئیس پلیس فتا استان مازندران در تشریح این خبر اعلام کرد: احدی از شهروندان با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت؛ شخصی ناشناس با هک نمودن صفحه اینستاگرام بنده پیامی را مبنی بر خرید برنامه رژیم غذایی به همراه لینک درگاه پرداخت برایم ارسال نموده که بعد از درج اطلاعات حساب بانکی‌ام، بلافاصله بعد از یک ساعت مبلغ ۱۲ میلیون ریال از حسابم بصورت اینترنتی برداشت گردید، از این‌رو پیگیر موضوع شدم.
 
وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به شکایت صورت‌گرفته و با هماهنگی مقام محترم قضایی، مراتب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با تحقیقات تخصصی و اطلاعاتی صورت‌گرفته مشخص‌گردید متهم علاوه بر فرد مذکور، اقدام به سرقت از حساب بانکی افراد دیگری به این شیوه و شگرد نیز نموده‌است.
 
این مقام ارشد انتظامی افزود: به همین منظور با بررسی‌های به‌عمل آمده مشخص گردید که مجرمین با ایجاد درگاه پرداخت جعلی، کاربران را به صفحه فشینگ هدایت و اقدام به اخذ اطلاعات حساب بانکی آنان نموده و سپس در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب می‌کردند.
 
 وی گفت: در ادامه با بررسی کارت‌های بانکی واریزی مشخص گردید مبالغ برداشتی به کارت‌هایی متعلق به اشخاصی مختلف واریز و سپس برداشت می‌گردد که سرانجام با انجام اقدامات فنی توسط کارشناسان این پلیس، متهم به هویت معلوم در یکی از شهرستان‌های غرب استان شناسایی گشت.
 
سرهنگ محمدنژاد اشاره کرد: مامورین این پلیس با اخذ نیابت قضایی به شهرستان موردنظر عزیمت نموده و متهم را دستگیر و در بازرسی انجام شده از منزل وی تعداد زیادی کارت بانکی و سیمکارت نیز کشف و ضبط نمودند. سپس متهم را جهت انجام تحقیقات به پلیس فتا استان دلالت دادند.
 
این مقام انتظامی افزود: متهم در بازجویی به عمل آمده ضمن اقرار به بزه انتسابی اظهار‌داشت؛ از دی ماه سال گذشته اقدام به کرک اینستاگرام اشخاص نموده و سپس با تغییر گذرواژه صفحات اینستاگرام هک شده اقدام به ارسال پیام از جانب کاربران به فالوورهای آنان به بهانه اخذ برنامه رژیم غذایی و خرید جزوه، پیام داده و آنان را به درگاه پرداخت جعلی هدایت و اطلاعات حساب بانکی آنان را اخذ و سپس اقدام به شارژ کیف پول متصل به خطوط جعلی ثبت شده خود در برنامه رسید انتقال داده و مبالغ را به کارت‌های عابر بانکی که تهیه کرده بودم واریز و سپس اقدام به خرید بیت کوین، خرید جم بازی کلش می‌کردم و یا با مراجعه به سایت‌های قمار اقدام به شرطبندی می‌نمودم.
 
وی خاطرنشان کرد: متهم در ادامه اعترافاتش به برداشت از حساب بانکی تعداد ۱۰۰ نفر و هک صفحات اینستاگرام ۲۸۵ نفر نموده و در خاتمه متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا مازندران در پایان با بیان اینکه امروزه بسیاری از برنامه‌های غیرمجاز که در فضای مجازی وجود دارند، در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران می‌باشند، گفت: کاربران مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو از طریق این نرم‌افزارها کاربران را به درگاه‌های جعلی کشانده و اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌نمایند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.