انهدام باند اسکیمینگ در غرب استان تهران

انهدام باند اسکیمینگ در غرب استان تهران
تاريخ:بيست و دوم اسفند 1397 ساعت 10:00   |   کد : 30135
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران از دستگیری باند اسکیمینگ در شهریار خبر داد و گفت: متهمان با کپی برداری از کارت عابر قربانیان با هویت جعلی نسبت به خرید و برداشت غیر مجاز از حساب شاکیان اقدام کرده اند.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ "حاج علی صالحی" رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در تشریح این خبر گفت: با ورود چندین فقره شکایت مردمی مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب بانکی، در صورتی که اصل کارت عابر بانک همراه شاکیان پرونده می باشد پرونده در دستور کار ماموران پلیس فتا غرب استان تهران قرار گرفت.
 
وی بیان داشت: با توجه به اظهارات شاکیان پرونده و بررسی های فنی انجام گرفته بر روی حسابها و همچنین نوع برداشت ها مشخص شد متهمان با روش اسکیمینگ و با دستگاه اسکیمر ضمن کپی برداری از کارت عابر قربانیان با مراجعه به چندین واحد صنفی صرافی، طلا فروشی و همچنین از طریق دستگاه  ATM با هویت جعلی نسبت به خرید و برداشت غیر مجاز از حساب شاکیان اقدام کرده اند.
 
سرهنگ صالحی همچنین افزود: در اقدامات اولیه و مراجعه شاکیان مشابه دیگر که همگی وجه اشتراکشان خرید میوه از فروشندگان سیار بود ماموران پلیس فتا غرب استان را برآن داشت تا یک تیم از کارشناسان خبره و با تجربه روند کار را پیگیری کنند که نهایتاً با هماهنگی دادستان شهرستان شهریار پرونده بصورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گیرد.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: تیم کارشناسان پلیس فتا پس از انجام تحقیقات تکمیلی موفق به شناسایی متهمان این پرونده در شهرستان شهریار شدند که پس از هماهنگی با مقام قضایی نسبت به دستگیری متهمان که شامل سه  مرد به همراه یک زن بود، اقدام کردند.
 
صالحی گفت: متهمان دستگیر شده ابتدا در بازجویی های اولیه منکر بزه انتسابی شدند که پس از ارائه مستندات و باز جویی های فنی و مواجهه حضوری با شکات مجبور به اعتراف شدند و اظهار داشتند که دارای یک همدست زن دیگری هستند که در حال حاضر دستگاه اسکیمر در اختیار او می باشد که تلاش در راستای شناسایی محل اختفاء و دستگیری وی ادامه دارد.
 
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی شدند.
 
در ادامه این مقام مسئول خطاب به مردم توصیه کرد: حتی الامکان هنگام خرید از فروشندگان سیار، از کارت عابربانک استفاده نکنید و به هیچ وجه رمز کارت خود را به فروشنده اعلام نکرده و حتما خودتان وارد کنید و همچنین دقت کنید دستگاه کارت خوان چسب خورده، شکسته و یا قطعه ای اضافه نداشته باشد.
 
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در پایان سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکى  www.cyberpolice.ir  را منشاء انتشار اخبار حوادث و هشدارهاى آموزشى پلیس فتا اعلام کرد و گفت: کارشناسان متخصص و فنى به عنوان پشتیبان سایت آماده دریافت گزارشات مردمى و اخذ نقطه نظرات شهروندان و کاربران هستند.
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.