تهیه ارز مسافران نوروزی از صرافی‌های مورد تایید بانک مرکزی

تهیه ارز مسافران نوروزی از صرافی‌های مورد تایید بانک مرکزی
تاريخ:نوزدهم اسفند 1397 ساعت 08:58   |   کد : 30127
شهروندانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند حتما برای تهیه ارز به صرافی هایی که مورد تایید بانک مرکزی هستند، مراجعه نمایند و از خرید و فروش ارز در فضای مجازی خودداری کنند.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ حمید کیانی رئیس اداره تشخیص جرائم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه بر اساس دستور‌العمل بانک مرکزی هرگونه خرید فروش ارز در فضای مجازی حتی صرافی‌های مجاز ممنوع است، تصریح کرد: لذا هرگونه خرید و فروش ارز در این ایام در فضای مجازی و یا در بستر شبکه‌های اجتماعی صورت بگیرد امری غیر قانونی بوده و به احتمال بسیار زیاد از سوی مجرمان سایبری صورت می‌گیرد.
 
وی تاکید کرد: شهروندانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند حتما برای تهیه ارز به صرافی‌هایی که مورد تایید بانک مرکزی هستند، مراجعه نمایند و از خرید و فروش ارز در فضای مجازی خودداری کنند.
 
رئیس اداره تشخیص جرائم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا احتمال گرفتار شدن در دام فیشینگ را یکی از موارد مجرمانه در معاملات ارزی در بستر فضای مجازی دانست و گفت: در پی ترفند فروش ارز در بستر فضای مجازی، مجرمان سایبری با شگرد فیشینگ اطلاعات بانکی شما سرقت کرده و از حساب بانکی شما برداشت‌ غیر مجاز خواهند کرد.
 
سرهنگ کیانی ادامه داد: احتمال فروش دلار تقلبی نیز دور از انتظار نیست و در پی این امر نه تنها سرمایه شما به سرقت رفته است بلکه به همراه داشتن این دلارهای تقلبی خصوصا در کشورهای دیگر می‌تواند برای شما دردسر آفرین باشد.
 
این مقام مسئول همچنین در خصوص خرید کارت‌های اعتباری مثل مستر کارت برای مسافرت‌های خارجی نوروزی هشدار داد و گفت: احتمال فیشینگ بودن درگاه‌های بانکی فروش اینگونه کارت‌ها وجود دارد. 
 
رئیس اداره تشخیص جرائم مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا یادآور شد: به نام بودن اینگونه کارت‌ها برای فرد یک ضررورت است و در صورتی که کارت اعتباری شما به نام شما نباشد می‌تواند در خارج از کشور برای شما مشکلاتی فراهم کند، مثلا سرقتی بودن کارت مطرح می‌شود که مجازات آن مطابق قوانین هر کشور فرق دارد.
 
وی فروش کارت‌های اعتباری جعلی در این خصوص در بستر فضای مجازی را با توجه به مسافرت‌های نوروزی بعید ندانست و افزود: حتما برای تهیه خرید ارز یا کارت‌های اعتباری به صرافی‌های مجاز مراجعه نمائید و حتما مراحل قانونی را در تهیه کارت‌های اعتباری مد نظر داشته باشید تا در طول مسافرت خود در خارج از کشور با مشکل مواجه نشوید.
 
سرهنگ کیانی در پایان گفت: هموطنان گرامی می‌توانند‌ آخرین آموزش‌های لازم و هشدارهای سایبری را از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir  دریافت کنند، ضمن آن‌که در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به بخش گزارش مردمی اعلام کنند.
 
 
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.