سراب ویزا در اینستاگرام

سراب ویزا در اینستاگرام
تاريخ:هجدهم اسفند 1397 ساعت 12:18   |   کد : 30124
رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مردی که با اعتمادسازی در اینستاگرام به بهانه تهیه ویزای کشورهای مختلف برای کاربران اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبرداد.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ تورج کاظمی دراین‌باره گفت: چندی قبل مردی با حضور در اداره پلیس فتا تهران اعلام کرد که  از سوی فرد در اینستاگرام که ادعا کرده بود می‌تواند ویزای کشورهای مختلف را دریافت کند، مورد کلاهبرداری قرار گرفته است که در همین راستا ماموران در تحقیق از مرد جوان پی بردند وی با اعتماد به یک صفحه اینستاگرامی که اقدام به تبلیغ گرفتن ویزا به‌صورت قانونی و در مدت زمان کوتاه، اقدام به پرداخت ۳۰ میلیون تومان به حساب صاحب صفحه کرده و در انتظار گرفتن ویزای سفر بوده اما این فرد ناپدید شده است.
 
 کاظمی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات فنی را آغاز کردند و پی بردند مرد ۳۷ ساله‌ای با طراحی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات زیاد برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده است.
 
رییس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: ماموران با اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خیابان شیرازی شدند و در عملیاتی غافلگیرانه کلاهبردار ۳۷ ساله را دستگیرکردند.
 
وی افزود: متهم ابتدا خود را بیگناه می‌دانست اما وقتی در برابر مدارک و شواهد پلیسی قرار گرفت به ناچار لب به سخن باز کرد و گفت که با سوء استفاده از ساده لوحی و اعتماد طعمه‌هایم با چرب‌زبانی و فریبکاری به آنها اطمینان می‌داده است که می‌توانند با پرداخت پول ویزای هر کشوری را که می‌خواهند تهیه کنند.
 
کاظمی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر طعمه‌های احتمالی متهم ادامه دارد و چنانچه افرادی به این شیوه در دام کلاهبرداری فرد اینستاگرامی گرفتار شده‌اند به اداره پلیس فتای تهران مراجعه کنند.
 
ایسنا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.