انهدام شرکت هرمی در تهران

انهدام شرکت هرمی در تهران
تاريخ:چهاردهم اسفند 1397 ساعت 07:45   |   کد : 30116
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از انهدام یک شرکت هرمی و دستگیری ۱۲ عضو آن در محدوده غرب تهران، خبر داد.
به گزارش ایران هشدار، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، در این باره اظهار کرد: روز شنبه یازهم اسفند، تعدادی از شهروندان ساکن محدوده جنت آباد شمالی ضمن تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اظهار داشتند تعدادی جوان تبعه افغان به صورت مشکوک در یک واحد آپارتمانی تجمع می کنند و با توجه به شیوه رفت و آمد آن‌ها احتمال دارد که نقشه مجرمانه‌ای داشته باشند. 
 
 
وی با اشاره به اینکه ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند، گفت: تیمی از ماموران اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند که در ادامه تحقیق و بررسی‌ها مشخص شد ۱۲تن از اتباع افغان به صورت شبانه روزی در این واحد آپارتمانی حضور داشته و رفت و آمدهای بسیاری در این واحد انجام می‌شود. همچنین اکثر این افراد حدودا ۲۰الی ۳۰ساله هستند.
 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه در بررسی‌های پلیسی مشخص شد همه این افراد عضو یک شرکت هرمی هستند،‌ گفت: بعد از مشخص شدن این موضوع هماهنگی با دادسرای ناحیه ۳۱تهران انجام شد و با کسب مجوز از مقام قضایی، کارآگاهان وارد عمل شده و در یک عملیات ضربتی ۱۲ نفر را در همان واحد آپارتمانی دستگیر کردند.
 
سرهنگ تقی پور ادامه داد: پس از دستگیری اعضای این شرکت هرمی، تمامی متهمان برای تحقیقات به اداره ۱۴ پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند و همگی در بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر عضویت در شرکت‌های هرمی و تبلیغ و عضوگیری برای فعالیت‌های اقتصادی خارج از چارچوب قانونی اعتراف کردند. یکی از اعضای این باند در اعترافات خود به کارآگاهان گفت که پس از آشنایی با یکی از اعضای این باند هرمی جذب این شرکت شده و به مدت دو ماه در این شرکت فعالیت کرده است و تا کنون سه نفر را به عنوان زیرشاخه خود در این شرکت هرمی جذب کرده است.
 
 
سرهنگ تقی پور، در پایان با اشاره به این مطلب که در حال حاضر هر ۱۲ تن از اعضای این شرکت با صدور قرار قانونی از سوی دادسرای ناحیه ۳۱ تهران، راهی زندان شده‌اند، گفت: بر اساس دستور مرجع قضایی شناسایی و دستگیری سایر همدستان احتمالی این متهمان در دستور کار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

منبع:ایسنا
 
تصاویر اختصاصی ایران هشدار از عملیات دستگیری:
 
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.