گوگل یک میلیون اپلیکیشن آلوده را از پلی‌استور حذف کرد

گوگل یک میلیون اپلیکیشن آلوده را از پلی‌استور حذف کرد
تاريخ:سيزدهم اسفند 1397 ساعت 10:53   |   کد : 30112
گوگل به تازگی اعلام کرده است که تحت تاثیر دلایل امنیتی بالغ بر یک میلیون اپلیکیشن را در فروشگاه گوگل پلی استور را تعلیق و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کرده است.
به گزارش ایران هشدار، با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از حریم خصوصی و مسائل مربوط به امنیت سایبری، بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری با تحت بررسی قرار دادن فاکتورهای مختلف، در تلاشند تا علاوه بر آگاهی بخشیدن به کاربران در فضای مجازی، شرکت‌های توسعه دهنده اپلیکیشن‌های مختلف را نیز وادار به برطرف کردن حفره‌های امنیتی و همچنین افزایش امنیت سایبری کنند.
 
حالا به نظر می‌رسد که کارشناسان امنیتی گوگل اعلام کرده‌اند که این غول تکنولوژی تحت تأثیر مسائل و مشکلات مربوط به امنیت سایبری، بالغ بر یک میلیون اپلیکیشن را که به نقض حریم خصوصی کاربران اقدام کرده است، تعلیق کرده و جلوی ادامه فعالیت آنها را گرفته است.
 
گوگل بعد از آنکه دریافت و اعلام کرد که خیل عظیمی از اپلیکیشن و برنامه‌های اندرویدی موجود در فروشگاه آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور، به انتشار بدافزار و سپس سرقت اطلاعات شخصی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران و قربانیان موردنظر می‌پرداخته و اقدام کرده‌اند، تصمیمات جدی و جدیدی را در خصوص مقابله با چنین اپلیکیشن های مخرب و آلوده‌ای که امنیت سایبری و حریم خصوصی کاربران موبایل را زیر سوال می‌برد، اتخاذ کرد.
 
البته به نظر می‌رسد که آن دسته از آسیب پذیری و ضعف‌های امنیتی کوچک و مختصری که در برخی از اپلیکیشن ها وجود داشت، تنها با ارسال پیام اخطارآمیز برطرف شده است اما آن دسته از برنامه‌هایی که مشخص شده به صورت عمدی به هکرها و مجرمان سایبری اجازه دسترسی و سو استفاده از اطلاعات شخصی کاربران می‌دادند، به صورت کامل از پلتفرم گوگل پلی استور حذف و مسدود شده‌اند.
 
ایسنا

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.