موضع‌گیری دوباره وارن بافت برعلیه بیت‌کوین

موضع‌گیری دوباره وارن بافت برعلیه بیت‌کوین
تاريخ:سيزدهم اسفند 1397 ساعت 10:36   |   کد : 30111
مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی، در گفتگو با CNBC، بیت کوین را به فریبی توصیف کرد که حقه بازها را به سوی خود جذب می کند.
به گزارش ایران هشدار، وارن بافت، مدیرعامل شرکت برکشایر هاتاوی، در گفتگو با CNBC، بیت کوین را به فریبی توصیف کرد که حقه‌بازها را به سوی خود جذب می کند.
وارن بافت، منتقد مشهور بیت کوین، پیش از این گفته بود که خرید بیت کوین بیش از آن که یک سرمایه گذاری باشد، نوعی قمار است و هیچکس دقیقا نمی‌ داند که بیت کوین چیست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا «نظرش در مورد بیت کوین تغییر کرده است یا خیر»، همچنان اظهار داشت که «بیت کوین اساسا یک توهم است.» او همچنین در جریان این گفتگو، اشاره داشت که بیت کوین هیچ ارزش منحصر به فردی ندارد، زیرا «بلاک چین به آن وابسته نیست» و هیچ محصولی را تولید نمی کند.
وی در ادامه توضیح داد: می توانید تمام روز چشم از آن بر ندارید، متوجه خواهید شد که بیت کوین یا چیزی شبیه به آن تولید نمی شود. بیت کوین اساسا یک توهم است.
با وجود این، او پس از بیان این جمله که «کسی از شرایط سال آینده اطلاع ندارد»، با کسانی که تصور می‌کردند، سرمایه گذاری در بیت کوین زندگی‌شان را دگرگون می کند، ابراز همدردی کرد.
طبق گزارش کوین تلگراف در می ۲۰۱۸، وارن بافت در جلسه سالانه برکشایر هاتاوی اعلام کرد که ارزهای دیجیتال پایان بدی خواهند داشت. او همچنین بیت کوین را سمی خواند و گفت که این ارز دیجیتال یک مرگ موش به تمام معناست!
در این میان چارلی مانگر، در مقام معاون رئیس برکشایر هاتاوی با نظرات بافت موافق است. او نیز نظر مثبتی در خصوص سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال ندارد و انتقاد خود را با لحنی تند تر از بافت بیان کرده است: یک عده روی چیزی به بی ارزشی سرگین سرمایه گذاری می کنند، و عده ای دیگر دوست ندارند از قافله جا بمانند و جا پای آن ها می گذارند!
در اکتبر ۲۰۱۸ شرکت برکشایر هاتاوی، تقریبا ۶۰۰ میلیون دلار در دو شرکت فین تک متمرکز بر بازارهای نوظهور سرمایه گذاری کرد.
سال گذشته، چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya)، که ادعا می کند یکی از شاگردان وارن‌ بافت و چارلی مانگر است، با نظر منفی این دو سرمایه گذار در مورد ارز دیجیتال برتر دنیا مخالفت کرد و گفت که: فناوری، در حیطه تخصص وارن بافت نیست.
 
ارز دیجیتال
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.