فناوری بلاک چین از سال آینده در دستگاه قضایی ایران استفاده می‌شود

فناوری بلاک چین از سال آینده در دستگاه قضایی ایران استفاده می‌شود
تاريخ:دوازدهم اسفند 1397 ساعت 14:11   |   کد : 30109
به منظور کاهش مراجعات مردم به دستگاه قضایی، فناوری بلاک چین (block chain) از سال آینده در دستگاه قضایی به کار گرفته می شود.
به گزارش ایران هشدار، راه‌اندازی فناوری بلاک چین در دستگاه قضایی از سال آینده بلاک چین نوعی سیستم ثبت اطلاعات است که بین همه اعضای شبکه متصل به آن به اشتراک گذاشته می‌شود و انتقال اطلاعات از یک بلوک (زنجیره) به بلوک دیگر تنها به‌صورت رمزنگاری شده قابل‌انتقال است.
 
معاون فناوری اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته ۵۰ پروژه در زمینه فناوری اطلاعات در قوه قضائیه راه اندازی شده است گفت: آخرین موارد آن ابلاغ الکترونیکی و سجل کیفری الکترونیکی بوده است.
حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری با اشاره به اجرای فاز اول طرح ثنا (ثبت‌نام الکترونیک) در قوه قضائیه از طراحی فاز دوم این طرح بر بستر بلاک چین خبر داد و گفت: با راه اندازی این سیستم، احراز هویت افراد بر بستر زنجیره همتایان (بلاک چین) انجام می‌شود تا مردم، خدمت مورد نیاز خود در هر منطقه‌ای که هستند را دریافت کنند.
وی مزیت اجرای این طرح را موردتوجه قرار داد و گفت: در این صورت مردم نیازی به مراجعه به دادگستری‌ها ندارند و در منزل یا محل کار خدماتی را که قانون مجاز دانسته می‌توانند دریافت کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری تاکید کرد: این خدمت جدید در سال آینده برای مردم راه اندازی می‌شود.
 
خبرگزاری صداوسیما
 

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

دسترسی ها
  info@iranhoshdar.ir

   کلیه حقوق این سایت متعلق به وبسایت iranhoshdar.ir می باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.